Ilukirurgiast sõltuvuses Star Delguidice Scanpix/ Caters News Agency
Ilukirurgilised protseduurid on tänapäeval kui hamba- arsti juures või massaažis käimine – kui on vaja midagi korrigeerida, tõsta või lõigata, siis seda ka tehakse. Peamiselt seepärast, et ilukirurgiaga kaasnenud stigma on kadumas, aga ka seepärast, et tulemused on enamasti kaunid ja märkamatud, kuna protseduuride kvaliteet on tõsiselt hea.

Loomulikult märgatakse, kui ilukirurgiliste katsetustega on mindud üle piiri ning tulemus on kas oma lopsakuse või selge liialdusega kohe ära tuntav. 95% kõikidest ilu eesmärgil tehtud protseduuridest on aga sooritatud maitsekalt ning neid ei panda iial tähele. Iluoperatsioonide mõte ongi end parandada, mitte labastada.

Mida kõike on aga võimalik nii meestel kui ka naistel siis „lõigata”? Ning mis veel olulisem: mis see kõik maksab? Vaatame natuke telgitagustesse.

MEES

Meestelgi pole enam ammu tabu lasta oma nägu, kõhtu või mõnd muud kohta kehal kirurgiliselt kohendada. Loomulikult üritab enamik mehi oma muredega ise hakkama saada, rassides jõusaalis või muudes trennides. On aga mõndagi, mida ei saa trenni ja dieediga parandada. Näiteks ei ole tabu tõsta kulme, lõigata väiksemaks nina või teha rasvaimu. Samuti on täiesti normaalne eemaldada sünnimärke või parandada arme.

NAINE

Enamik ilukirurgilistest protseduuridest on mõeldud naistele välimuse parandamiseks. Suurem osa on seotud ikka näo noorendamise, kulmude tõstmise või rindade kaunimaks muutmisega. Praegust elatustaset ja finantseerimisvõimalusi arvestades ei ole ilukirurgia enam ammu üksnes rikaste ning kuulsate lõbu.

Totaalne muutumine
Marju Viliberg