Ansambel Öed Krõõt Tarkmeel
Ansambel Öed – saarlannad Tuuli Rand (28) ja Kristel Aaslaid (28) – avaldas kaasakiskuva suvesingli “Rulli rulli rulli”. Neid ühendab ka ühine tantsu- ja kohvirohke koolipõlv.

Tuuli: “Väikesena kõõlusin kord köögis ja üks nuga jäi täpselt niiviisi ette, et tõmbas reiele haava, mis hakkas hullult veritsema. Läksime ema ja vennaga randa ning ma ei julgenud emale öelda. Kui veri hakkas läbi kleidi immitsema, sosistasin vennale, et ära muretse, on ju, aga tema kohe kisama: “Emaaa!” Nüüdseks olen seda armi veidike armastama õppinud. Teise armi sain lavalt kukkudes.

Gümnaasiumis oli mul tugev psoriaas. Peas, küünar­nukkidel, põlveõnnaldes. Ilmselt stressihaigus: kui tulin Tallinna, kadus ära. Güm­naasiumiaeg oli üpris raske – kool, ansamblid, koorid, tantsimine... Ma ei saanudki aru, et olen stressis, aga haigus ilmselt üritas märku anda, et võta hoogu maha. Ega ma söönud ka vist väga korralikult. Mäletan, kuidas me kogu aeg pulbrikohvi jõime. Ma võtsin isegi kofeiinitablette!

Noorema enda pilte vaadates mõtlen nüüd, et “täiega äge tüdruk, noh! Ülinormaalne, miks ma arvasin, et ma olen paks?” Mida vanemaks saan, seda vingemaks suhtumine oma kehasse läheb. Hakkad rohkem hindama seda, mis sul on. Olen kehvadest mõtetest lahti lasknud, palju kergem on! Liikumine on vajalik ka ajule, mitte vaid vormile. Ma ei tahaks keha pärast hulluks minna, nii et ei julge enam porganditki süüa, sest nii palju kaloreid ju!