Karolin Tohv Erakogu
Meie peas on 32 punkti, mida kutsutakse access bars`iks. Neid punkte puudutades saavad vabaneda meie kehast kinnistunud vaatepunktid, mis meid seni piiranud on. Koolitaja Karolin Tohv jagab oma pooleaastast kogemust uue, populaarust koguva meetodiga.

Access on üks hulk tööriistu, mis on kavandatud selleks, et inimestele luua rohkem teadlikkust. See on ülilihtne ja kiire, sobiv just neile, kellele meeldivad kiired meetodid.

Tooge üks näide, kuidas olete ise Accessiga kiiresti edu saavutanud.

Lapsepõlvest on olnud mul näiteks arusaam, et raha tuleb raske tööga. Seda on võimalik muuta Accessi kustutuslause abil. Näiteks mind vahendab Kaidi Karilaid, kes küsib minu käest küsimusi ja me jõuame täpselt sinna punkti, kus see vaatepunkt on tekkinud. Tuleb õige küsimus, mul käib klikk, kustutame selle vaatepunkti ära ja see mind enam tulevikus ei mõjuta.

Millal te jõudsite selle tehnika juurde või üldse miks?

See oli eelmise aasta jaanuaris, kui ma grupiga liitusin. Alguses tundus, et kõik need inimesed seal on hullud. Jälgisin seda eemalt, kuni ühel hetkel sattus mulle pihku Dain Heeri raamat „Kuidas saada iseendaks ja muuta maailma?”. See kõnetas mind ja ma teadsin, et tahan bars’e. Ma ei teadnud, mis asi see on, aga teadsin, et see töötab.

Mis asi on bars?

Lihtsalt öeldes on see restart sinu ajule. See puhastab kõik mõtted, tunded. Tunned end tühjana ja kergena.

Kus või kuidas seda tehakse?

Massaažilaua või kott-tooli peal. Lähed pikali ja juhendaja puudutab su peas erinevaid punkte. Iga punkt on seotud ühe eluvaldkonnaga: seks, suhted, töö, raha.

Kuidas saada julgust olla seksikas naine?

Üldiselt võetakse seksikust kuidagi mustana. Kui ma olen seksikas, siis ühiskonna mõistes tähendab see seda, et olen litsakas või normidest väljas. Tegelikult on seksikus ilu, mille sa välja tood ja see, kuidas keegi seksikust näeb, ongi seotud nende vaatepunktidega, mis neil inimestel on. Seksikus on julgus olla sina ise, see ei tähenda lühikesi riideid. Kui näitad enda hinge, puhtust, julged olla haavatav, siis see ongi seksikas. Kui sa tood selle ka välja läbi enda keha, siis see on okei.

Meie tõsiseltvõetavuse asjus on käärid selle koha peal, et kui ma kannan lühikest seelikut, mu keha näeb hea välja, siis ühiskonna mõistes ei käi kokku seksikus, väline silmapaistev ilu ja koolitus. Ühiskonna mõistes peaks koolitaja justkui olema väga vaoshoitud, väga ametliku riietusega. Seksikas olemine ja väline ilu ei ole kuidagi seotud sellega, et samal ajal ei tohiks olla väga hea koolitaja.

Kui keegi tahaks olla rohkem naiselikum, siis millist nõu te annaksite?

Oleneb, mida keegi naiselikuks peab. Naiselikkus on ühiskonna mõistes soojus, õrnus ja puhtus. Lihtsalt hakka järgima enda sisetunnet, mis hakkabki näitama, kes sa tegelikult oled, sinu puhtust, haavatavust.

Lähme mõnevõrra ajas tagasi. Rääkige mõnest olukorrast, mis oli teie elus keeruline ja sellest, kuidas siis käitusite. Seejärel toome välja mingis olukorras käitumise tänases päevas.

Ma olen hästi palju mööda energeetilisi onusid ja tädisid käinud, kuna kogu aeg on mingi teema minu eraelus olnud. Ma olin sisemiselt katki, kogu aeg oli mingi halb tunne sees. Olin poolteist aastat tagasi olukorras, kus ei armastanud ennast üldse. Ma lasin ennast vaimselt peksta ja see viis mind enesetapumõteteni. Mulle suruti peale antidepressante, mida ma ka võtsin, kuna arvasin, et teised teavad paremini kui mina. Samal ajal tajusin, et mul ei ole neid vaja. Ma oskasin olukorraga sel ajal „toime tulla“, tarbisin tablette ja alkoholi, et saada relax-tunnet.

Nüüd on mul Accessi tööriistad, millega saab teada, kellele kuulub minu sees olev emotsioon. 99 protsenti meie mõtetest ja tunnetest ei kuulu meile. Meetod õpetab, kuidas ära tunda, kas need kuuluvad mulle. Antud olukorras kuulaksingi, kas need emotsioonid kuuluvad mulle. Kui ei kuulu, siis saadaksin need saatjale tagasi. Tablettide poole kindlasti kätt ei sirutaks. Kui bars on mulle andnud sama tulemuse nagu kanep, sellise narkootilise laksu, tühja tunde ilma mõteteta, siis ma ei näe põhjust, miks ma peaksin oma kehale tegema sama narkootikumidega!

Kui keegi aasta alguses lubas tegeleda rohkem enesearenguga, siis millised on teie nõuanded, kuidas alustada?

Mina arvan seda, et kui inimesel on tõeliselt villand mingist asjast, siis on ta ka valmis selle muutuse ette võtma ja tooma ellu mingisuguseid spirituaalseid teemasid. Kui ta armastab probleeme - mida paljud inimesed tegelikult teevad -, siis ta ei soovi sellest ka lahti lasta. Inimene tunneb ära selle hetke, kui ta on valmis tegema ükskõik mida, et antud olukorrast lahti saada. Need meetodid, kuidas sinna jõuda, peab iga inimene ise ära tundma.

Kuidas teie õige meetodi leidsite?

Ma olen nüüd läbi käinud erinevaid konstellatsioone, rännakuid, kuid nende puhul on mingi osa jäänud puudu. Pean olema erinevates emotsioonides, kolm tundi neid läbi elama ja mul on halb. Ma pean seal käima kümme korda, et mingi vaatepunkt saaks muudetud. Accessi puhul ma ei pea tegema kümmet kükki või kirjutama midagi paberile. Ma ei pea neid emotsioone uuesti üle elama, vaid valin küsimusega muutmise. Ma ei pea nende emotsioonide sees nii kaua olema. Lihtsam on teha seda muutust läbi neid tundeid uuesti tundmata ja mina valin selle meetodi, sest see on minu keha jaoks kergem.

Mida pärast Accessi leidmist ja kasutamist igapäevaelus õnn teie jaoks tähendab?

Ma arvan, et see on iga inimese jaoks erinev. See ongi see, mida Access teeb. See ei anna vastuseid. Vastus suleb ja küsimus avab. Õnn on minu arvates see, kui ma saan teha enda asja ja mu elus on inimesed, kes võtavad mind sellisena, nagu ma olen. Püsivalt on minu sees rahutunne, mille varasemalt sain lühiajaliselt erinevatelt energiameestelt. Praegu mul on kogu aeg hea olla. Ma ei tunne ärevust, nagu tundsin varem.

Millised asjad muutsid teid varem õnnelikuks?

Kuna ma ei olnud eluga rahul, siis käisin nädalavahetustel peol ja tarvitasin alkoholi. Kui ma tarvitasin alkoholi, siis olin õnnelik, julgesin rohkem olla mina ise ja siis olin ka rõõmus. Praegu ei ole mul vaja reaalsusest põgeneda. Julgen olla see, kes ma olen.

Kui keegi tahab sama õnnelikuks saada ja julgeda olla tema ise, siis mida ta peab tegema?

Valima ennast. Selleks, et seda tunnet saada, võiks alustada kõige põhilisemast küsimusest: kas sa päriselt ka tahad seda muutust? Seejärel vali meetodid, mis sulle sobivad. Loomulikult bars töötab, see tekitab sulle hea tunde, laeb sind puhtaks ja tühjaks. Mina olen ka vahel närviline, aga ma tean, kuidas saada sellest tundest välja ja mis meetod mind aitab.

Karolin Tohvi ja Kristel Kuklase koolitused „32 sammu uue ja õnnelikuma reaalsuseni“ toimuvad 9. veebruaril Tallinnas ja 23. veebruaril Võrus.