Tervis Pluss
Poliitik, arhitekt ja joogaõpetaja Yoko Alender räägib värskes ajakirjas Tervis Pluss, mis vananemisilmingute vastu kõige paremini aitab.

Ta tunnistab, et katsetab igasuguseid kreeme ja õlisid, aga kortsud teda siiski eriti ei morjenda. Kõige olulisem on tema jaoks säilitada liikuvus ja hea tervis. Selleks tegeleb naine joogaga ja annab ka joogatunde, korra nädalas isegi riigikogu kolleegidele.
“Läheb päris hästi, huvi on ja ma tegelen sellega, et inimesed julgeksid tulla matile,” ütleb Yoko tundide kohta riigikogus. “Eks ma murran müüte, et joogaga tegelemiseks peab olema väga painduv või et mis kasu sellest matil lamamisest üldse olla võiks.” Yoko teeb väga rahulikku yin-joogat, kus tähelepanu pole niivõrd lihastel kui sidekoel, liigestel ja luudel. “Naha välimusega on lihtne petta, ent kui toolilt tõused vaevaliselt, reedab see päris vanuse. Kusjuures liigeste vananemine võib olla tingitud ka sellest, et nooruses on tehtud väga palju sporti ja liigesed on enneaegu kulunud. Yin-joogas saab seda parandada ning loomulikult treenime ka meelt – harjutame tähelepanu kontrollimist.”