“Ma ei ole pärast murdeiga ühegi spordi­alaga intensiivselt tegelenud, küll aga sõitnud kõigi mooto­riga ja mootorita asjadega, millega vähegi põnev sõita. Ajateenistus mereväes oli suhteliselt mõttetu kogemus, kuid füüsiline vorm paranes hüppeliselt. Pärast teenistust suutsin teha rippu­misi ja toenglamanguid ja 200 käte­kõverdust järjest. Samal tasemel ma enam ei ole, aga mul on sellisteks harju­tusteks head eeldused, kuna kaalun juba aastaid alla 70 kilo. Paljud tuttavad ütlevad, et issand, Miku, sa oled nii kõhn, kas kõik on korras? Söö ometi midagi! Aga mul on oma kehas hea ja kerge olla.

Mu abikaasa on treener ja keskendub kalisteenikale. Kalisteenika tähendab eesti keeles öeldes oma keha rasku­sega treenimist. Harjutatakse ühe käega lõuga tõmbama, ühe jala peal kükke tegema, eri­nevaid plankinguid ja nii edasi. Mul ei ole ambitsiooni end kalisteenikas teostada, aga iseenesest see treenimise viis meeldib mulle. Äsja avas mu sõber stuudio Arsenali kes­kuses, tänu millele olen haka­nud jälle treenima. Abikaasaga veedan palju aega just reisides ning sellega kaasneb alati hommi­­kune võimlemine. Abiellusime hiljuti, koos oleme olnud juba 13 aastat. Pikaajalise suhte retsept? Mõlemad peavad saama elada oma eesmärkide suunas, ent peavad olema ka ühised unistused, mida tuleb agaralt teoks teha.

Söön kõike ja hea meelega, lihtsalt väikestes kogustes. Olen alati vähe söönud. See tuleb ajalooliselt mu lapse­põlve­kodust. Meil olid väikesed taldrikud, millelt lihtsalt ei olnud võimalik üle süüa! Ka mu viiekümnendates eluaastates vanemad on suurepärases vormis. Mu lihatarbimine on vähe­­nenud, toidulaud muu­tunud kergemaks. Magusat söön vaid praktilistel kaalut­lustel, kui on hädavajalik end keskendumas hoida.