BBH Singapore/ Unsplash
Küllap oled vahel mõnda hästi riietuvat tuttavat kadedusvirvendusega vaadates mõelnud, kui palju ta garderoobile kulutab ning kust oma rõivad ostab? Või kas keskmise hinnaklassi rõivastes näeb ka nende kandja välja keskmine – või lausa keskpärane? Kas second-handid on koht, kuhu hea maitsega inimene iial jalga ei tõsta? Kokkuvõetult – kas raha, mis rõivastele kulub, on otseses seoses välimusega?

Kõige aluseks on õiged valikud ning neid saab teha nii luksuslikus brändipoes kui ka odaval väljamüügil. On selge, et naturaalsed materjalid näevad üldjuhul kallimad välja kui tehislikud, ehkki nüüdisaegne moetööstus suudab pakkuda ka peene töötluse ja hinnalise välimusega sünteetikat. Rusikareegel ütleb aga, et kui rõiva sünteetikasisaldus ulatub üle 20%, hakkab see rõiva välimust odavamaks muutma.

Suur osa rõiva väärikusest peitub selle valmistamise tehnoloogias ja seega tasub enne ostmist alati vaadata ka toote sisse. Näiteks reedab tihedam õmbluspiste, täpselt sobiv niidi- ja voodritoon ning korralikult kinnitatud nööbid fakti, et tegemist on südamega tehtud rõivastega ning selliseid võib leida ka soodsamatelt brändidelt – näiteks kodumaistelt tootjatelt.

Samuti reedab rõiva kvaliteeti selle istuvus. Seega tasub proovikabiinis rohkem aega võtta ja end igast küljest takseerida. Kui ostusoov säilib vaatamata mõnele probleemsele kohale, ei maksa unustada, et väikseid istuvuse iluvigu saab parandada ka rätsepa abiga.

10 lihtsat reeglit rõivaste hea välimuse tagamiseks:

1. Ära paiguta rõivaid kappi liiga tihedalt, väldi traadist ja eelista puidust riidepuid.

2. Anna rõivastele puhkust – see kehtib eriti pesu ja muude elastaani sisaldavate rõivaste puhul.

3. Pese ja puhasta rõivaid õrnalt vastavalt pesujuhistele. Keemiline puhastus aitab rõivaste vormi taastada ja pikemalt säilitada.

4. Ära triigi kunagi kuumema programmiga kui hooldussildil ette nähtud. Veel parem – hangi endale kodune käsiauruti.

5. Kanna hoolt kottide ja kingade eest. Selleks on lai valik kaitsevahendeid, puhastus- ja hoolduskreeme nii naturaalsele kui ka kunstnahale.

6. Enne koti kappi seisma panekut täida see õige vormi hoidmiseks majapidamispaberi vm mahtu andva materjaliga.

7. Ära oota, kuni kontsaplekid täiesti läbi kuluvad, vaid vii jalatsid õigel ajal parandusse. Vaheta ka sisetaldu.

8. Kasuta topieemaldajat. See võib imesid teha nii akrüül- kui ka kašmiirkudumi puhul.

9. Ära jäta puhastamata rõivaid seisma, tegele plekkide eemaldamisega esimesel võimalusel.

10. Väikesed detailid teevad imet – vaheta mantli või pluusi odavad plastnööbid kvaliteetsemate vastu.

Lugu ilmus 2015. aasta augustikuu Annes & Stiilis.