Anna Wintour Foto: ANDREW KELLY, REUTERS
Kui ajakiri Vogue andis inimestele tänaval võimaluse esitada küsimusi absoluutsele moeikoonile, USA Vogue peatoimetajale Anna Wintourile, haarati sellest hooga kinni ja loomulikult huvitas naisi, milliseid soovitusi on Wintouril anda riietumise osas. "Mida kannavad inimesed Vogue tööintervjuul?" tundis keegi huvi. Ja meid huvitab ka!

"See, kuidas inimesed siia intervjuule tulles riietuvad, on minu jaoks väga huvitav," ütleb Anna. "Vahel jääb mulje, et need rõivad on ostetud samal hommikul või ehk eelneval päeval ning need riided ei sobi mingil moel inimese iseloomu või ta enda stiiliga."

Wintour ütleb, et miski mida kõik peaks meeles pidama, on et keegi ei palka sind su garderoobi pärast, sest riided ei tee tööd sinu eest ära. "Oluline on, kes sa ise oled," rõhutab naine, kes on maailma esimoeajakirjas Vogue tegutsenud juba üle kolmekümne aasta.

"Riietu enda jaoks, teeseldes ei osuta sa endale teenet," paneb Anna oma mõttele konkreetse punkti.

Aga mida arvab moes kõike näinud Anna Wintour retuuside kandmisest? "Arvan, et need näevad parimad välja, kui need on musta värvi," tunnistab naine, kuid erilist poolehoidu ta selle mugava riietuseseme osas välja ei näita. "Retuusid said alguse 80ndatel ja eks nad on 20 aasta pärast ehk jälle tagasi," muigab ta. Igatahes oma 93. aastal kantud roosade retuuside hetke peab ta nüüd veaks.

Vaata täispikka intervjuud Annaga Vogue veebist.