Foto: Andres Putting
Täna õhtul selgub Saku suurhallis Eesti Laul 2018 võitja, kes riiki Eurovisioonile esindama läheb. Catwalk valis enne finaal-show'd finalistide seast välja neist kõige stiilsemad ja uuris lähemalt, kuidas lavakostüüm sündis ning kuidas eelistatakse riietuda igapäevaselt.

Duo Eliis Pärna ja Gerli Padar astub lavale kauni ballaadiga „Taevas”. Öömustades ja peeglitega kaunistatud sametkostüümides esinevate lauljate riietus on rõhutatult naiselik. See tõstab esile nende ilu ega mata seda kulla-karra alla. Eliis ütleb, et esinema minnes tuleb ikka esinduslik välja näha. „Kuna teen nii akustilist kui ka elektroonilist muusikat, siis kostüümi valin muusikastiili põhjal ning kindlasti arvestan ka üritust ja lava,” lisab Pärna.

Eesti Laulu 2018 teine poolfinaal

Argipäeviti kannab laulja üsna vähe meiki, aga laval olles rõhutab rohkem silmi ja põski, siis näeb emotsioone paremini ka viimasest reast. „Riietuses on mul nii igapäevaelus kui ka laval üsna minimalistlik stiil, kannan palju musta. Lihtsalt lavariiete lõige või kangas on pisut efektsemad. Kindlasti peavad need hästi istuma, sest muidu on endal ebamugav. Veel kannan laval kontsi, igapäevane eelistus on pigem madalad jalanõud,” tunnistab laulja.

Eesti Laulu lavakostüümi sünd
Gerli ja Eliisiga võttis ühendust Tallinn Dollsi moemaja, kes pakkus, et valmistab neile esinemiskostüümid. „See läks kiirelt, kuna neil oli pükskostüümi lõige olemas. See sobis mulle hästi ja Gerlile õmmeldi juurde kleit,” selgitab Eliis. Kangaks valiti must samet, mis laseb kostüümidel laval kaunilt kumada. Et laval oleva peegliga kokku sobida, disainis Gerli kostüümidele Swarovski killud.