Kittelkleitide kõrval hakkavad silma ka dressid, samuti uuesti moodi tulnud sokkide ja sandaalide kombo. Zinas Kazėnas
Balti kett ei olnud inspireeriv mitte ainult eestlusele, vaid ka tänapäeva trendidele – 1980-ndatest ja 1990-ndatest pärit rõivad on taas moes.

Praegused noored on ENSV lõpu riidemoest suisa vaimustuses. Kraamitakse isade-emade riidekappides ning käiku läheb peaaegu kõik, seal hulgas suured lohvakad dressipluusid ja kampsunid, mida on mõnus kanda näiteks retuuside ja rohmakate tossudega. Seda joont fännib ka lauljanna Elina Born: „Kannan neid iga ilmaga,” kostab ta.

Printmustriga kleit ja kardigan mõjuvad tõeliselt retrolikult. Oranž on selle sügise üks hittvärve! Six Ames’i kleit 189.–, Six Ames’i kardigan 229.–
S' NOB

Balti ketis seisnud naiste seljas hakkavad silma alla põlve ulatuvad seelikud, tikanditega kampsunid, puhvis varrukad, plisseeritud seelikud, peapaelad ja ruudulised kostüümid. Praegu on neist kõige moodsamad alla põlve ulatuvad seelikud ja 1980-ndate stiilis puhvis varrukad, mis naiselikke pluuse kaunistavad.

Kivipestud ja rinnataskutega teksatagid mõjuvad juba klassikana ega lähe niipea moest. Fotol Rahvarinde juhid Heinz Valk (vasakul) ja Hagi Šein.
Heinz Valk, Riigiarhiiv

1980-ndatel kanti palju teksariideid, püksid olid toona lohvakad ja kottis. Selliseid kõrge värvliga moeisendeid kantakse praegugi, eriti teevad seda just noored.

Modell Kendall Jenner kannab Fendi eest lukuga ja logodega üle kallatud dressikat. Eriti püüavad pilku modernse välimuse saanud lopsakad varrukad.
Rick Gold/Capital Pictures

Kulunud välimusega teksajakid ja -püksid olid nn kivipesu stiilis, jakid mugavate rinnataskutega.

Kulunud teksatagi alla sobib sõnumiga T-särk ja ka pikad seelikud. Riietuda üleni teksasse on tänapäeval üks kõige trendikamaid riietumisviise.
Kalju Suur
Ja muidugi need värvikirevad dressid! Tänapäeval on sääraseid näha Kalamaja ja Kopli pidudel tantsivate noorte kuttide seljas, aga sellest mugavusest ei ütle ära ka kiisuprillidega ehitud neiud.