Piret Puppart
12.-29.jaanuar resideerus suurem osa moeosakonna magistrantidest ümber Hong Kongi, et osaleda Eesti Kunstiakadeemia ja Hong Kongi Polütehnilise Ülikooli moeosakondade koostööprojektis.

Eksperimentaalsete vormide seeria, mis sai pealkirjaks "Skins & Shells", lähtus elu ja eksistentsi ümbritsevate "kaitsemembraanide" mõtestamisest ning sai kokku pandud 1200st bambuslehvikust, millega manipuleerides lõid tudengid ühetkokku 11 kantavat moeskulptuuri.

Aine baseerus utoopiliste ja fantaasiaküllaste moevormide, omamoodi skulptuuride väljatöötamisel eksperimentaalsetest ning ebatraditsioonilistest materjalidest, milles Eesti Kunstiakadeemia moeosakonnal on pikaajaline kogemus.

Õppeprotsessi olid kaasatud seitse Eesti Kunstiakadeemia moemagistrantuuri tudengit (Krete Beljajev, Mariliis Niine, Kairi Katmann, Annika Kiidron, Frida Jõe, Kadi Adrikorn, Sandra Luks) ja üks nahaosakonna tudeng (Maarika Karm) ja Hong Kongi Polütehnilise Ülikooli 23 moemagistranti, kes tööasid valdavalt kolmeliikmelistes rahvusvahelistes meeskondades.

Programmi juhendajateks olid Eesti Kunstiakadeemia külalisõppejõud Liisi Eesmaa ning moeosakonna professor Piret Puppart. Kohapeal oli õppejõuna toeks sealse ülikooli magistriprogrammide juht Basia Szkutnicka.

Maiks valmib fotodest ja kostüümidest koosnev moenäitus, mida eksponeeritakse Hong Kongis ülikooli partnergaleriis. Antud näituse puhul oleks tegu esimese Eesti moeloomega seotud näitusega Aasia moemekas Hong Kongis.