Värvid, värvid, värvid: tugevad toonid, ruudumuster ja kunstkarusnahk Amaya lastekollektsioonis Giovanni Giannoni
Õpetajad ja lapsevanemad, hoidke alt! Lastemood on kirev ja mänguline ning saanud inspiratsooni täiskasvanute maailmast. Noori hullutavad kaheksakümnendate stiil ning neoontoonid.

„Lastemood on üha rohkem mõjutatud suurte omast. Täpselt nii, nagu on 1980. aastad tagasi täiskasvanute garderoobis, on see ajastu, küll veidi uuemas kuues, väga aktuaalne ka nooremate seas. Nii et, õpetajad, vabandused juba ette, aga kõige moekamad värvid on sel hooajal silmipimestavad neoonsed toonid,” hoiatab lastemoe stilist Kirsi Altjõe. Roheline, kollane, roosa on kõige moekamad, aga üle ega ümber ei saa ka Levise kuulsaks tehtud värvikombinatsioonist: tumesinine-valge-punane.

Altjõe kui stilist soovitab neid tugevaid värve pehmendada tumeda teksariidest jaki või pükstega ning vältida täielikult kaheksakümnendate meeleolus riietumist. „Ma jätaks välja kivipesuteksad. Ruudulisest kangast pluus on aga lahe grunge-element, mis aitab 1980. aastate meeleolu värskendada,” lisab stilist.

Mida vältida? „Moepildist on kadunud romantilised siluetid, selle asemele on tulnud sportlik-urbanistlik stiil ja kõik, mis meenutab „helikassetti kuldaegu“. Pruuni ja beeži tooni rõivaid, mis mitu hooaega domineerisid, ei kohta enam peaaegu üldse. Alles on aga kõik metalsed läiked: hõbe, vask, kuld. Eriti palju on läkivaid detaile jalanõudel: neetide, lipsude, kettidena. Ja see trend ei kao niipea,” lubab stilist. Jalanõudest on moes hästi kõrge tallaga tossud, ketsimood lahkus pildist juba paar hooaega tagasi.

Kooliskäimiseks soovitab stilist lastel erinevaid stiile segada ning riietuda oma maitseeelistuste järgi, et omanäoline välja näha. „Tean, teismeliste puhul on seda soovitust keeruline järgida, sest nad on kangekaelsed ja väga mõjutatavad klassikaaslastest, aga proovida tasub,” ütleb Altjõe ning lisab, et omanäoline välimus kasvatab iseloomu.

Rahuliku tumesinise riietuse saab tema sõnul väga ägedaks muuta neoonvärvi sokkide ja kirjude tossudega, tekitades laheda kontrasti. „Pole vaja, et kogu garderoob oleks neoonne või iga detail nagu Tommy Hilfigeri või Levise kataloogist.”

Peale riietuse on lastele väga tähtis ka soeng. „Teinekord tasub mõni uus riideese ostmata jätta ja lapsega hoopis juuksurisse minna. Värske ilme annab suurepärase enesetunde,” teab stilist.