Kuvatõmmis Instagramist / @camera60studio
Kaks noort itaallastest kihlatut on otsustanud jätkusuutlikkuse olulisusele rõhuda kasutatud pakenditest luksuskotte järele aimavate käekottide valmistamisega.

Chiara Rivituso ja Matteo Bastiani on Milanos elav paar, kes mõlemad töötavad moevallas, keskendudes käekottidele ja teistele aksessuaaridele.

Oma Instagrami kontol @camera60studio esitlevad nad igapäevastest kasutatud pakenditest valmistatud käekotte, mis on valminud luksusbrändide kuulsate kotimudelite järgi. "See on meie visioon jätkusuutlikumast keskkonnast," kirjutab Rivituso.

Projekt sai alguse mõned aastad tagasi, kui paar tahtis katsetada oma piire, mida nad luua suudavad. "Tollal kannustas meid uudishimu - mida me oma tehniliste teadmistega saame teha, keskenduses samaaegselt taaskasutusele," sõnas Rivituso. Eesmärgiks oli igapäevaste asjade ja ikooniliste moebrändide omavaheline miksimine.

Koroonaviiruse pandeemia keeras projekti jaoks sootuks uue lehekülje. Väljakutseks osutus mitte millegist millegi tegemine. Paar otsustas kasutada kodus olemasolevaid materjale ja pakendeid.

Projekti eesmärgiks on inspireerida inimesi raiskamise asemel looma. "Inimesed on ümbertöötlemise koha pealt üha teadlikumad," rõõmustavad disainerid, kes küll kotte hetkel müüa ei plaani. Unistuseks on hoopis näituse tegemine.

Vaata, kas tunned mõne kuulsa kotimudeli ära: