Very Hard'is New World näitus Foto: SOMA Jewellery
Kodumaine ehtebränd SOMA Jewellery on valmis saanud uue kollektsiooniga, mis kannab nime New World ja mille gender fluid ehted on 3D-prinditud taaskasutatud hõbedast. Uut kollektsiooni esitletakse T1 kaubanduskeskuse teisel korrusel asuvas Very Hard galeriis oleva näitusega kuni 21. novembrini.

New World kollektsiooni kontseptsioon põhineb utoopial — inimese ja planeedi sümbioosil, mida ei varjuta keskkonna- ega tehnogeense katastroofi oht. Inimene on avastanud üheksanda planeedi. Enesetäiustumise tsüklite protsessis on tehisintellekti iga uus põlvkond ilmunud üha kiiremini, kutsudes esile omamoodi intellektuaalse plahvatuse. Selle tulemusena on tekkinud superintellektiga planeet.

Planeedil, mille inimene on asustanud, pole kindlat kuju: amorfne, pidevalt muutuv kuju peegeldub uue kollektsiooni ehetes. Andes algoritmile ette teatud parameetrid, laseb Sofia Hallik algoritmil määrata ehte kuju iseseisvalt. Nii saab ehete loomise protsess hoopis uue näo, milles masin võtab endale looja rolli.

Vaata, kes käisid näituse avamispeol: