Daniel Garcia/ Unsplash
Ketsid ja tennised on kujunenud iga moeteadliku naise garderoobi osaks. Olles 2015.aastal esimesed sammud kõrgmoodi teinud, said stiilid nagu Stan Smith kohustuslikeks jalanüudeks nii moeajakirjade toimetajate kui ka teismeliste seas.

Sellest ajast edasi on igapäevane stiil jäänud lahedaks ning piir kõrgmoe ja kiirmoe vahel on vaikselt kadumas. Mida aastaid edasi, seda rohkem brände on astunud samas rütmis – alustades vanakoolibrändidest nagu Converse ja Veja, nad on teinud ilma rahvusvahelises mastaabis.

Vaatlesime maailma stiilipealinnu nagu London, Milano, Pariis, New York ning toome teieni kõige populaarsemad ketside trendid, mida jälgida ka siin Eestis.

London

Londoni tüdrukud eelistavad kõige rohkem vanakooli Converse ketse kanda, mis näevad head välja iga teksapaari või kleidikesega koos kandes. Kui soovid välimusele isikupära lisada, hangi värvilised versioonid või vikeraakrevärvidega tennised.

Pariis

Pärast seda, kui Hollywoodi täht Emma Watson neid kandis, tõusis Pariisi naiste lemmikuteks bränd nimega Veja. Bränd on tuntud oma jätkusuutliku mõtteviisi poolest ja rõhub pigem klassikalisele joonele.

New York

A post shared by MARIA ALIA (@mariaalia) on

Ilmselt mäletad Fila ketse 90-ndatest – need vanakooli jalanõud on teinud nüüd tagasituleku ja saanud New Yorgi elanike lemmikuteks. Nad ei ole küll kõigi lemmikud, aga on tõelised statement-ketsid. Naised kannavad neid nii kaunite kleitide, pükskostüümide kui teksadega.

Milano

Rulatajate ja grunge-stiili austajate seas populaarseks saanud Vansi tennised loodi 60-ndalel ning on nüüd muutunud põhivoolu ketsideks. Nende ikoonilised musta värvi Old Skool tennised on sel aastal kindlalt trendikate naiste seas kanda kinnitanud. Ägedad näevad välja ka brändi üleni valged jalanõud.

A post shared by Veronica (@veronicaferraro) on

A post shared by Marina (@mari_malibu) on

Allikas: Who What Wear