Jacquemus talv 2019-2020 AFP - Scanpix
Möödas on need päevad, kui tassid suurt käekotti mööda linna ringi ja hoiad sellest kramplikult viie sõrmega kinni. Järgmisel sügisel kaldub trend hoopis imetillukeste käekottide poole, sest disainer Simon Porte’i niisamagi pisike Jacquemus Le Chiquito muutus veel pisemaks.

Pariisi moenädalal esitles Simon Porte Jacquemusi sügis-talvist kollektsiooni, mis kannab uhket nime - La Collectionneuse. Omanäolisse kollektsiooni kuuluvad vabalt langevad pintsakud, lohvakad nööpidega suvekleidid, mis on saada erinevates suurustes, aga ka suured kõrge kaelusega kampsikud.

Mis puutub värvipaletti, siis moes on neoonroosa, roheline, sinine, valge ja kollane.

Jacquemus talv 2019-2020
SIPA / Scanpix

Nüüd aga kõige põnevama juurde. Simon Porte lasi loomepuhangu valla ja otsustas aksessuaaride vallas asjade proportsioonidega kõvasti mängida. Näiteks võib tõeline moefänn soetada endale tohutult suure õlakoti, mis on suurem kui elu.

Mis oli aga kollektsiooni silmapaistvaim ese?

Kõige märkimisväärsemaks osutus aga hoopis ülipisike Le Chiquito kott, mille hoidmiseks piisab vaid ühest sõrmest. Tegemist on nii tillukese käekotiga, et sinna mahub ainult üks kõrvaklapp. Tegelikult on võimalusi veelgi. Näiteks saad kotti mahutada kas ühe tampooni, lisapaari kõrvarõngataguseid, paar eurot müntides, 1-2 närimiskummi või hoopis ühe paari kunstripsmed, aga liimi pead koju jätma.


Allikas: elle.com