Foto: AFP/JOE KLAMAR/Scanpix
Samal ajal, kui kogu maailm üritab koroonaviiruse levikule piiri panna, veedavad enamik inimesi tööpäevad kodukontorites, kus nad ei pea mõtlema enam ideaalse outfit'i kombineerimise peale, vaid võivad isegi videokoosoleku ajal kanda seljas mugavaid ja diivanisõbralikke rõivaid.

Seda aga ei saa öelda Slovakkia presidendi, Zuzana Čaputová kohta, kes osales laupäeval pealinnas, Bratislavas riigi värske koalitsiooni ametisse astumise tseremoonial, kandes pealaest jalatallani väga läbimõeldud rõivaid ja aksessuaare, kirjutab portaal Huffpost.com. Muidugi ei puudunud sealt ka näomask, mis teda koroonaviiruse eest kaitseks.

Kuna koroonaviiruse tõttu kehtestatud eriolukord on lukustanud koduseinte vahele ka mitmed Eesti disainerid, on nemadki kasutanud oma vaba aega loominguliselt ja disaininud pilkupüüdvaid näomaske, mis võiksid justkui tervist kaitsvale funktsioonile pakkuda ka võimalust oma riietust ühe uue ja stiilse aksessuaariga täiustada.

Pilkupüüdvaid maske on disaininud näiteks noor moelooja Gita Siimpoeg, kelle viimasele kollektsioonile on omane oranž värvitoon ja leopardimuster ning neid kaht trendi on ta kasutanud ka enda disainitud näomaskidel.

Näitleja ja muusik Kristel Aaslaid kombineeris Gita disainitud oranži maski pilkupüüdva jumestusega:

Terviseamet on öelnud, et kuigi üks ennetusmeede oma tervise kaitsmiseks on hingamismaski kandmine, siis reeglina kasutab seda haige inimesi, et mitte teisi nakatada, aga võib ka ennetavalt kanda.

Maskide puhul tuleb tähele panna seda, et aeg ajalt tuleb seda vahetada. Eriti määrdumise või vettumise korral.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!