Longing For Sleep by Marit Ilison 2020 Holiday kollektsioon Katrina Tang
"Pehmed pinnad, hea ruum ümber keha, inimkäe puudutus - see loob soojust, turvatunnet ja seeläbi ka head enesetunnet," ütleb moekunstnik Marit Ilison uue kollektsiooni tutvustuseks.

Longing For Sleep Holiday 2020 valikust leiab sameteid, satiini, käsitsi värvitud sulepaelu ja vintage kangastest inspireeritud mustreid. Rustikaalse linase ja pehme puuvillašenilli segustel žakardkangastel voogab Ilisoni ateljees kavandatud muster Water Lily, mis on kollektsiooni fännidele tuttav juba varasemast talvisest valikust.

Žakardkangas on kootud spetsiaalselt Longing For Sleep kollektsiooni jaoks Itaalias, nii nagu on trükitud õrna antiikse tundega kuldfooliumiga kaetud sügavroheline sametkangas, millest valmistatud kleiti ehib käsitsi tikitud pärlitest kaelakaar. „Kõik need väiksed detailid loovadki selle erilise tunde, selle miski, mida me praeguses tihedas maailmas nii igatseme," selgitab Ilison.

Kollektsiooni lõiked on avarad, ent naiselikud. Litterkleidid on valmistatud käsitsi ning nende tikkimiseks kulub rohkem kui 140 tundi. Tooted on varustatud taskutega ning mantlid on kahte pidi kantavad.