Foto: REUTERS/Jim Bourg/Scanpix
Ameerika Ühendriikide tulevane asepresident Kamala Harris valis oma võidukõne pidamiseks täiuslikud, aga mitte üllatavad rõivad: moelooja Carolina Herrera disainitud valge pintsaku ja viigipükste kombo.

Viimastel aastatel on valge kasuks otsustanud mitmed naissoost poliitikud, austades nii sajand tagasi oma õiguste eest marsinud naisõiguslasi, kirjutab Cosmopolitan. Sama tegi 2016. aastal presidendikandidaat Hillary Clinton, seejärel 2017. aastal isa ametisseastumise galal Ivanka ja Tiffany Trump. Demokraate esindavad naispoliitikud on kandnud korduvalt valget, näiteks hiljuti poseeris ajakirja Vanity Fair kaanel kongressinaine Alexandria Ocasio-Cortez. Nüüd, kui Kamala Harris valget pükskostüümi kanda otsustas, tegi ta seda võites.

Foto: CNP/AdMedia/SIPA/Scanpix

Jamaica ja India immigrantide tütar Harris tegi nädalavahetusel ajalugu ning valge kostüüm oli täiesti loomulik ja sobiv valik selleks õhtuks, kuid ometi võttis tema lavale astumine publiku hingetuks. Esimest korda pääses naine Valgesse Majja ja valge ülikond tähendab nüüd palju rohkemat. Enam ei tähenda see vaid lootust, vaid ka loodetu saavutamist.