Pidulik ja õrn: Donna Nordica puuvillasest kangast pikad valged kleidid lubavad laulu- ja tantsupidu nautida naiselikus ja romantilises suvemeeleolus. Hind: 65.– kuni 100.– Kretel Kuusk
Teater algab garderoobist ja laulupidu publikust! Teisisõnu olgu mitte ainult lauljate ja tantsijate, vaid ka pealtvaatajate riietus tänavusel juubelipeol rahvuslik.

Kel rahvariideid võtta pole, võib rõivastele rahvuslikku hõngu anda mustrivööga. Rinda võib julgelt panna vanaemalt päritud sõle, jalga mugavad pastlad ja pähe põllulilledest pärja.

Legendaarse moekunstniku Vilve Undi kollektsiooni „Looduse mustrid” värvikireva kleidi kandja on justkui metshaldjas, andes pisut edasi ka talutüdruku meeleolu.
Sadu-Triste Juurikas

Aga see pole ainus võimalus - kodumaised disainerid loovad palju eesti traditsioonidest inspireeritud rõivaid, mis sobivad mitmele pidulikule sündmusele ja väliüritusele. Tikandid, linased kangad, traditsioonilised lõiked ja valmistamisviisid on laulu- ja tantsupeoks justkui loodud.

Kristina Libe ja Monika Hint on TÜ Viljandi kultuuriakadeemia õpilased, kes on oma kollektsiooni „Valge vorm” rõivastelt eemaldanud rahvusliku ornamentika, kaotamata seejuures eestlaslikkust.
Sadu-Triste Juurikas

Mehedki võiksid teksapüksid riiulisse puhkama jätta ning panna selga mõnusad linased rõivad ja viisakad jakid, mis kannavad edasi pidulikkust ja vabaduse hõngu.

Kaubamärgi Etnowerk nime all külluslikke sooje kudumeid disainiva Annika Vaalma eesmärk on anda Eesti rahvariietele moodne ilme.
Sadu-Triste Juurikas
Kuna Eesti ilm on heitlik, aga vihmavarju peole kaasa võtta ei tohi, siis on kaval varustada end pisikeseks pakitava kauni vihmamantliga. Õnneks soosib mood läbipaistvaid materjale, mille alt riietus läbi kumab – nii võib ka vihmamantlis äge välja näha.