Läti disaineri Laima Jurča kollektsioon „Creativity as a Manifestation of Freedom” sai inspiratsiooni nõukogude ajast ja vakstust lauakatetest. Mängulised komplektid innustavad julgem olema ning kokku sobitama rohkem värve ja mustreid. Tiit Blaat
Eelmisel nädalavahetusel toimunud ERKI Moeshow 2018 pakkus korralikku vaatemängu, lubades noortel disaineritel fantaasia valla lasta.

Aeg-ajalt kritiseeritakse, et kohalikud disainerid ei keskendu piisavalt tänavamoe loomisele. Ent ERKI-l leidus üht-teist põnevat, mis võiks moelavalt tänavatele-üritustele seiklema minna.

Moedisaini eriala tudeng Kerttu Reinmaa lõi vees lahustuva stabilisaatoriga imiteeritud pitsi, mis sümboliseerib mahakooruvat teist nahka, täis kohustusi ja piiranguid. Selline kleit mõjub boheemlaslikult, naiselikult ja õrnalt.
Tiit Blaat

Prantsusmaalt pärit disainer ja šõu žürii liige Olivier Jault märkis, et disainerid peavad rääkima tänapäevast, selle asemel et olla ajast kaks aastat ees ja mõelda abstraktsest tulevikust.

Läti disainer Laima Jurča teab, et pidžaamad on endiselt moepildis. Sel suvel teeb ilma püksipikkus, mida on hea kanda nii tööl kui ka vabal ajal. Tuunikat sobib kanda õhtusel peol ka iseseisvalt.
Tiit Blaat

Londonis resideeriva eesti moelooja Roberta Eineri sõnul on Eestis vaja julgeid, kes suudaksid luua sellise kvaliteediga riideid, mida tahame kanda ja oleme harjunud välismaalt ostma.

Marleen Afanasjeva kollektsioon „Repetitif” on inspiratsiooni saanud taaskasutusest. Üht selle aasta moevärvi on täiendatud ruudukangaga. Moelavale jõudis äge retromeeleolu, mis sobib linnatänavatelegi.
Tiit Blaat
Eesti uus disainerite põlvkond on lootustandev. Laval sai näha naiselikkust, lihtsust, noorust ja põnevaid detaile, mis sobivad nüüd ja praegu.