Maiken Staak
Lastemood muutub iga hooajaga põnevamaks ning väikesed trenditeadlikud tüdrukud ja poisid võivad teha üha pöörasemaid moevalikuid. Moekuulutaja stilist Karis Kuusk ning lastemoeblogi Sand In Your Shorts eestvedaja Kirsi Altjõe annavad nõu, millistele lastemoe suundadele tasub tähelepanu pöörata.

Kuuse sõnul on värvid hooajale omaselt tumedad. “Sel sügis-talvisel hooajal domineerivad punane, hall ja roheline,” tutvustab stilist. “Ehk siis mõnusad ja soojad sügislehtede värvid.” Ja kuigi olulisel kohal on vihmastele ilmadele kohaselt soojad, mugavad ja veekindlad rõivakombinatsioonid, on moelavadel näha palju uudseid lõikeid ja disaine. Sama kinnitab ka Altjõe. “Üheks suunaks on linlik minimalism, kus oma koha on leidnud külmad metalsed toonid, eksperimentaalsed vormid ning põnevad kangad,” lisab stilist.

Iglo Indo
Kaubmaja

Mustritest on ka lastemoodi jõudnud erinevad ruudud. Need esinevad just retrohõngulistes komplektides, mis on kantud 60ndate särisevast meeleolust koos laiade pükste ning hõrkude mustrikombodega. “Inspiratsiooniks võib vaadata näiteks Austin Powersi filme,” muigab Altjõe. Materjalidest on aktuaalsed kašmiir, tviid ja samet.

Mr Uky
Kaubamaja

Moeteadlikud lapsed teavad, et rõivad ei pea alati nunnude piltide ja erksate värvidega olema. “Üheks moodsaks suunaks on täiskasvanute trendidest üle tulnud minimalistlikud ning ülemõõdulised rõivad hallide, beežide, mustade ja valgetena,” tutvustab stilist. “Sellised komplektid sobivad muidugi vaid neile, kes end sellistes rõivastes mugavalt ja enesekindlalt tunnevad.”

Kaubmaja

Pidulikumad hetked ootavad aga sädelevaid ning litritega kaetud rõivaid. “Üheks trendisuunaks võib nimetada šikki look’i, milles leidub nii vanakooli glamuuri kui ka modernset šarmi,” sõnab Altjõe. “Nunnud baretid, karvased muhvid, armsad põlvikud ja elegantsed lipsukesed on need detailid, mis moodsa neiu välimusele viimase lihvi annavad.”

Kaubamaja

13. oktoobril Tartu Kaubamaja keskuses toimuval Moekuulutaja üritusel saab lastemoeetendust uudistada kell 15.00.