Liina Stein
24. veebruaril peab Eesti pidulikult 100. sünnipäeva. Väärikat sündmust tähistatakse sel aastal Tartus Eesti Rahva Muuseumis, kuhu president Kersti Kaljulaid on kutsunud tavalisest rohkem külalisi, üks uhkemalt riietatud kui teine. See on ka parim aeg moeloojatele oma loomingut esitleda. Mis on disainer Liina Steini soovitused selleks tähtsaks päevaks? Catwalk uuris järele!

Naiseliku ja pitsivahuse käekirjaga disainer Liina Stein peab kõige olulisemaks kleidi valimisel seda, et kandja tunneks end hästi, enesekindlalt, kaunilt ning saaks Eesti Vabariigi juubelipidustusi täiel rinnal nautida. „Kindlasti pole presidendi vastuvõtt koht, kus ekstravagantsustega eksperimenteerida,” rõhutab Stein, et väga oluline on etiketireeglite järgimine. See näitab austust nii võõrustaja, kodumaa kui ka iseenda vastu. „Elegantsele ja stiilsele daamile see muidugi takistuseks ei saa ning peopäeva vääriliselt saab särada ka klassikalisema lõikega ning kandja välimuse ja temperamendiga harmoneeruvas kirkavärvilises õhtukleidis.”

Foto: Liina Stein

Kuna olemas on palju selgeid, kirkaid ja tugevaid värve, siis ei soovita moelooja kunagi halli või pastelsusesse maskeeruda. „Eestlased on talvisel ajal selletagi kahvatud ning nii on oht interjööriga kokku sulada. Hea valik on klassikaline ja etiketireegleid järgiv lihtsalõikeline ning hästiistuv peokleit, mille tegemisel on kasutatud huvitavaid materjale selgetoonilises ja kandja isikupäraga sobivas värvis.” Olulise sündmuse korral soovitab Stein kindlasti kappi jätta erinevad mustri- või lilleprindis kleidid. „Kindel ja maitsekas valik on must peoklassika ning pits oma ajatus elegantsuses."