Ryan Moreno/ Unsplash
Asi on ametlik: sirgelõikeline joon on selle hooaaja teksalõige. Moeeksperdid annavad nõu, kuidas leida enda jaoks sobivaim variant ja kuidas neid trendikalt kanda.

Näeme nii staaridelt kui moemaailma tipptegijatelt, et sirge lõikega teksad on just nüüd teksade kuningriigi valitsejad. Seda mitte ainult nende armastatud mitmekülgsuse poolest: neid saab tõepoolest kanda nii sügismantli ja tennistega kui pintsakute ja suvekingadega. Sirge lõikega teksad puhuvad elu sisse igale komplektile.

Veniva materjali asemel jäiga teksa valimine võib tunduda riskantne, kuid kui oled leidnud endale sobivaima paari, mõistad, et need visuaalselt jalgu pikendavad, justkui retrolikult mõjuvad stiilid näevad jalas vägagi kaunid välja. Meie parim nipp? Eelista madala värvli asemel keskmise või kõrge pihaga teksapükse ning selliseid, mis hoiaksid tihedalt nii reite kui tuhara vastas, kindlustamaks, et püksid istuvad sinu jalas perfektselt.

Kui valid püksid, mis on ülevaltpoolt liiga lohvakad, tekitad hoopis mulje boyfriend-stiilis teksapükstest. Mis puudutab aga teksade pikkust, vali täispikkus – 90ndad on endiselt moes.

Ryan Moreno/ Unsplash

Selleks, et lõputud valikud sinu pead sassi ei ajaks, uuris Porter kolmelt parimalt teksadisainerilt – kellel on ka fantastiline personaalne stiil – kuidas nemad oma sirge lõikega teksapükse võimalikult mitmekülgselt kannavad.

„Helesinised sirgelõikelised teksad koos šikkide madalate kingade ja klassikalise trentšmantliga teevad kokku perfektse komplekti. Kui kätte jõuab õhtu, pane selga kitsas topp ja haara kätte väike lühikeste sangadega käekott ning sa oled valmis kõigeks, kuhu õhtu sind viib.“ – Elin Kling, Totême loovdirektor ja kaasasutaja

„Minu jaoks on teksade parim kaaslane must body või sulgkerge kašmiirkampsun. Pane need paari poolsaabaste ja kitsa vööga. Kui õues on soe, on alati kindlaks valikuks klassikaline valge triiksärk – kui päike loojuma hakkab, tee ülevaltpoolt lahti ka mõned nööbid.“ – Catherine Holstein, Khaite loovdirektor

„Minu suurimaks lemmikuks on hetkel valged sirge lõikega teksapüksid, mille panen paari lohvaka valge t-särgi ja helepruuni pintsaku ning ülesuuruses mantliga. Õhtutundidel valin tavaliselt mustad teksad. Kannan neid koos lihtsa lõikega musta siidist topiga ning kirsiks tordil on silmapaistvad kõrvarõngad ja kontsad.“ – Karen Phelps, Goldsign'i loovdirektor

Allikas: Porter