Perit Muuga esitles kollektsiooni Põhjavalgus Foto: Rauno Vahtre
24. veebruaril peab Eesti pidulikult 101. sünnipäeva. Väärikat sündmust tähistatakse sel aastal Estonias, kuhu president Kersti Kaljulaid on kutsunud prominentseid külalisi, üks uhkemalt riietatud kui teine. See on ka parim aeg moeloojatele oma loomingut esitleda. Mis on disainer Perit Muuga soovitused selleks tähtsaks päevaks? Anne & Stiil uuris järele!

Pungiliku ja omanäolise käekirja järgi tuntud disainer Perit Muuga usub eelkõige, et igal pool ja ajal tuleks kanda seda, mis endale meeldib ja milles ennast hästi tuntakse. Samas presidendi vastuvõtu puhul tuleks siiski arvestada mõningate etiketireeglitega.

Perit Muuga esitles kollektsiooni Põhjavalgus
Foto: Rauno Vahtre

„Kas või need kõige lihtsamad, et riietus ei tohiks olla liialt paljastav ja kleit või püksid võiksid olla ikka maani. Maitseküsimustes soovitan alati lähtuda oma isiklikust stiilist ja mitte liiialt muretseda kriitika pärast,” ütleb Muuga, et kui kandja ennast ise mugavalt tunneb, mõjub ta ka teistele kauni ja stiilsena.

Perit Muuga Fashion

„Arvestada võiks ka sellega, mis näeb hea välja just pildil. Puhtad ja selged lõiked ning ühevärviline tonaalsus jääb pildil alati mõjuv. Samas võivad ka paljud mustrid olla vägagi efektsed ja erilised. Olen ise teinud klientidele vastuvõtuks mitmeid mustritega kleite ja kõik on piltidel olnud veetlevad,” soovitab moelooja jälgida, et üldpilt ei oleks liiga kirju.

Perit Muuga esitles kollektsiooni Põhjavalgus
Foto: Rauno Vahtre

„Muidugi soovitaksin eelkõige eelistada kodumaiste moekunstnike loomingut. Eesti disaini kandmine meie vabariigi sünnipäeval on igati ilus ja kiiduväärt tegu," innustab disainer kodumaist kandma.