Näitleja Evelin Võigemast esitleb Alpaka uut kevadsalli. Seda sobib kanda jahedas kontoris kudum-kleidi peal ja õues kaela ümber. Foto: Virge Viertek
Külmetamine ei ole kunagi moes, seega ei maksa kubujuss olemist häbeneda. Viise, kuidas end targalt riidesse panna, on palju!

Praeguste krõbedate külmakraadidega võib end nii kontorisse tööle kui ka vabal ajal välja seiklema minnes julgelt kudumitesse mässida. Haarakem poelettidelt või vanaema kudumisvarraste alt mõnusates kommitoonides kampsunid, mütsid ja sallid, mis hoiavad keha ideaalselt soojas. Kuna uus aasta annab alati uut lootust ning meeleolu on helge, siis on õige aeg vaadata just erksamate värvide poole.

Lehekuhjast inspiratsiooni saanud Daks tõendab, et pealaest jala-tallani samasse mustrisse riietuda on popp.
Simona Chioccia IPA / Pa Pictures/ Scanpix

Moes on riietuda pealaest jalatallani samasse materjali. Vali näiteks tore kudumkleit või pükskomplekt – mugavus ja pehmus on garanteeritud ning ühtlasi näeb see šikk välja.
Sobita juurde mugavad tanksaapad, sportlikud paksu tallaga ketsid, metalse helgiga käekott, suured ehted ning muidu rahuliku loomuga materjal saab kohe uue elu. Kes tunneb, et ikka on külm, võib julgelt kanda mitut kampsunit korraga üksteise peal.

Monton näitab ette, kuidas kihiliselt riietudes äge välja näha! Hõbehelgiga jope on sel hooajal tõeline moehitt.

Foto: Erlend Staub

Peale kasukate ja praktiliste vatijopede aitavad hädast välja keebid, mis samuti on sel hooajal moes. Talvel on igati asjakohane riietuda kihiti – laia keebi alla mahub kenasti nii kampsun kui ka villane mantel. Üksteise otsa võib laduda näiteks ka vatijope ja villase jaki, kõige peale suure sooja salli ning oledki kaitstud tuule ja külmakraadide eest. Eriti suur abi on kapuutsist, sest vahel soojast mütsist tuule vastu lihtsalt ei piisa. 

Prada kunstkarvaga läkiläki inspireerib värvidega rohkem katsetama ja hoiab pea soojas ka lumetormis.
Pixelformula/SIPA