Jacquemus Capital Pictures / scanpix
Tagasihoidlike sammudena järjest lähemale hiiliv sügis-talvine hooaeg toob endaga kaasa enneolematult palju moesuundi, mis puudutab ka aksessuaaride valikut. Siiski ei saa kunagi öelda, et moes on absoluutselt kõik. Moeekspert Hannah Almassi nimetab neli hooaja kõige trendikamat kotti, mida tasuks juba enne sügise saabumist käevangu haarata.

Heaks uudiseks neile, kes juba harjunud tööle kodust mitme kotiga väljuma on see, et „praktiline mõtlemine” on üks tulevase hooaja märksõnadest. Nii on ka suuremad moemajad nagu Fendi ja Loewe oma kollektsioone sülearvutisuuruste kottidega täiendanud. Vastukaaluks massiivsetele ja mugavatele variantidele, mille sisse võiks lisaks telefonile vabalt isegi vihmavarju ära kaotada, tulevad miniatuursed mikrokotid Jacquemus’elt, kuhu vaevu vaid üks ja ainus uksevõti mahub (või parimal juhul näiteks poolik nätsupakk).

Tänu Daniel Lee tagasitulekule Bottega Veneta tiimi, teeb ka klassikaline clutch triumfaalse comeback’i moemaailma. Sisseostjad aga investeerivad järjest enam nn Frame bag’idesse ehk kandilise kujuga kottidesse — spetsialistid ennustavad, et see retrokuju võib moeorbiidile veel pikemaks ajaks püsima jääda.

Teatrikoti uus nägu

Bottega Veneta

Itaalia luksuskaubamärk Bottega Veneta, eesotsas moemaja loovjuhi Daniel Leega, tutvustab maailmale omanäolist, klassikalisest teatrikotist inspireeritud argipäevaversiooni — pouch’i. Tegemist on pehmest nahast valmistatud clutch’iga, millel erinevalt oma eelkäijast ei ole kindlat kuju.

Bottega Veneta

Trend puhkes koheselt õide Rosie Huntington-Whiteley kätes ning lubab kasvada veelgi suuremaks juba üsna pea, kui teisedki nimekad moemajad antud kotist omad versioonid esitlevad.

Kandiline kott

„Frame bag” on 2019. aasta moemaailma uus ja kuum mõiste. Rangele, heas mõttes täiskasvanulikule, kandilise kujuga ja suurepäraselt vormi hoidevale kotile prognoositakse tulevasel hooajal tohutut edu.

Loewe

„Mulle tundub, et kui trendiks saab mõni eriti retrohõnguline asi, siis võetakse seda kohe soojemalt vastu ja see jääb ka trendide edetabelisse pikemaks püsima, sest tegemist on klassikaga,” kommenteerib Moda Operandi moeosakonna juht Lisa Aiken. Nii saab Loewe Lantern kotist, mida kaunistab reljeefne laterna kujutis, tulevase sügise tõeline must-have toode.

Ratio Et Motus
Balenciaga

Kandekott

Mis puudutab proportsioone, siis tulevase hooaja trendid on üsna vastandlikud. Vaatamata faktile, et käesoleval aastal leiutati maailma kõige pisikesem kott, soosib mood ka suuremaid ja praktilisemaid variante, kuhu mahub nii läptop, kui ka paar vahetusjalanõusid.

Fendi

Kontoritöötajad võivad rõõmustada!

Miniatuurkotid

Jacquemus

Kui Jacquemuse modell sõrme otsas rippuva üli-üli-pisikese kotiga lavale astus, ei suutnud külalised üllatust tagasi hoida: „Miks nii pisike?” sosistas publik. Tõepoolest, kultusliku moelooja uue kollektsiooni kotid on nii miniatuursed, et nendesse ei mahu ei võtmekimp ega huulepulk, telefonist rääkimatagi. Kuid juba tänaseks on Jacquemus tõestanud, et suudab ka nii naljakalt ebapraktilisest asjast teha tõelise müügihiti. Seega kui keegi oskab mündisuuruse kotiga edu saavutada, siis see on tema.

Jacquemus

Allikas: Who What Wear