Mimi Disain esitles oma suvist lastekollektsiooni Foto: Marilin Leenurm
“Lastemoes on selle suve suundadeks helged toonid ja abstraktsed mustrid,” selgitab enam kui kuus aastat lastele riideid loonud Mimi Disaini eestvedaja Irene Heidmets. Värske kollektsioon on Heidmetsa sõnul inspireeritud värvide mängust veega. “See on ühelt pool mänguline ja lapselik, aga samas on lõiked ja tegumood siiski inspireeritud pigem täiskasvanute moest,” tõdeb Heidmets, et ilma teevad kvaliteetsed kangad ja omapärased lõiked.

Suvine lastemood on disaineri sõnul teiste hooaegade võrreldes värvikirevam ja helgem. “Kui sügistalvisel ajal on toonid juba praktilistel kaalutlustel tumedamad, siis suvi tähendab laste jaoks rõõmu ja vabadust — päikese käes lustimiseks sobivad hästi erksad toonid ja lendlevad kleidid.” Ka aksessuaaridega saab Heidmetsa sõnul riietusele särtsu lisada. “Laste puhul olgu nendeks kas näiteks vahvad päikeseprillid või kuumuse eest kaitsev müts.”

Väikesed modellid näitasid värsket suvekollektsiooni Solaris Keskuses, kust lisaks Mimi Disainile leiab suurima valiku teiste kodumaiste disainerite loomingut. “Võib öelda, et siia on tõepoolest tänaseks koondunud kohaliku disaini paremik ja võimalus end näidata on ka väiksematel tegijatel,” nendib Heidmets. “Ma usun, et just kohalikud disainerid oskavad kõige paremini tabada eestlaste maitset, tajuda turul olevat puudujääki ja täita see omanäolise loominguga.”

Mimi Disaini lõid 2013. aastal kaks noort ema Irene Heidmets ja Merilin Neering isklikust vajadusest lastele mõeldud trendikate ja mugavate rõivaste järgi. Täna tehakse rõivaid kolme kuu kuni kaheksa aasta vanustele lastele ning selleks kasutatakse võimalikult palju looduslikke ja orgaanilisi kangaid.