Abel e Lula Giovanni Giannoni
Lustlik ja tärkav kevad ei ole enam kaugel. Lastemood pakub selleks aastaks troopilisi mustreid ja eksootilisi muinasjutte.

Kui eelmisel hooajal valitses mini-mina-trend ehk pisikestele mõeldud mood võttis paljuski eeskuju suurte omast, siis nüüd ollakse tagasi unistuste, väljamõeldud lugude ja uhkete fantaasiate maailmas. Disainerid on inspiratsiooni saanud reisidest kaugetesse paikadesse, aga paistab, et ka lõvikuningast, inetust pardipojast, Vaianast ja Pipist. Tegelaskujud on rõivaste kujul pisikestele unistajatele sobivaks kohandatud, igaühele leidub midagi südamelähedast.

Trendisuunajad on väikesed nišibrändid, nagu Little Creative Factory (Barcelonast), Bangbang Copenhagen (Taanist), Gardner and the Gang (Rootsist) ja Raspberry Plum (Inglismaa). Aga ka suured tegijad on liikunud selles suunas, et lastemoodi võetakse tõsiselt ning sinna panustatakse.

Bangbang Copenhagen
Giovanni Giannoni

KOLM MÄRKSÕNA LASTEMOES

1. Huvitavad lõiked ja aplikatsioonid

Lastemood pakub samasugust silmailu nagu täiskasvanute kõrgmood – põnevad aplikatsioonid ning omanäolised lõiked lisavad riietele vürtsi ja iseloomu. Samal ajal on kõik siiski piisavalt mugav ning laps saab joosta ja mängida.

2. Kihilisus

Lustakad retuusid, õhukesed keebid, kerged pusad – kihiline rõivastumine teeb riietuse lõbusamaks, aga on ka praktiline. Alati on midagi, mida saab ära võtta või lisada, vastavalt ilmale ja olukorrale.

3. Põnevad peakatted

Rõivastele lisavad efektsust põnevad peakatted. Suvel on mütsid-sallid-kaabud ühtlasi praktilised, sest kõrvetava päikese eest tuleb end kaitsta (küll jõuab kuum suvi ükskord ka meile).