Jean-Paul Gaultier Haute Couture sügis-talv 2018/2019 SIPA / Scanpix
Sügistuuled on endaga taas kaasa toonud uued moesuunad, milles leidub nii loodusest inspireeritud loomamustreid, metsikust läänest pärit kauboisaapaid kui ka valget värvi. Moelooja ning Moekuulutaja stilist Britta Laumets tutvustab lähemalt, millised värvid on sel hooajal popid.

Stilist soovitab sel hooajal valida punaste, roheliste ja valgete vahel. “Punane on endiselt aktuaalne, aga kirevale punasele on juurde lisandunud nii tumedam veinitoon kui ka hele ja malbe roosa,” räägib stilist. ”Rohelised toonid on samuti moes – tumedast rohelisest kuni khakivärvini.”

Kaubamaja rongkäik ja moeetendus
Foto: Erlend Štaub

Mood ei väsi aga üllatamast ning kui enamasti soovitatakse sügisel tumedamaid toone, siis sel hooajal on üheks trendivärviks hoopis valge. “Valge aitab pimedamat talveaega helgemaks muuta,” leiab Laumets. “Ka mina ise olen teinud viimasel ajal imeliku pöörde ja hakanud lisaks mustale heledamaid värve eelistama ning valge on üks mu lemmikutest!”

Silmatorkavamate toonide eelistajatele soovitab stilist kollast, mis on positiivne ja üllatav tulija sügismoe värvispektrisse.

Kaubamaja rongkäik ja moeetendus
Foto: Erlend Štaub

Külmemale hooajale kohaselt on taas moodne kihiline riietumine, mis meie kliimas näib peaaegu vältimatu. “See trend on võtmas uusi mõõtmeid,” lisab Laumets. “Nüüd on see veelgi julgem ja ootamatum.”

Kaubamaja rongkäik ja moeetendus
Foto: Erlend Štaub

Jalga tasub sügisel tõmmata metsikust läänest inspireeritud kauboisaapad ning aksessuaaridena eelistada erinevate mustritega siidrätikuid. “Neid ei kanta ainult kaelas, aga ka nii peas, koti küljes rippuvana või ümber keha,” tutvustab stilist. “Kõik on lubatud!”