Helen Lokuta Foto: Vallo Kruuser
Rahvusooper Estonia esimetsosopran Helen Lokuta tõdeb kevadise Kroonika kodu-eri külgedel, et aastate jooksul on tal esinemiskleite olnud kokku saja ringis, praegu on kasutusel umbes viiskümmend kleiti.

Kleitide valimisel on kõige tähtsam, et nendes saaks mugavalt laulda ja et neid oleks kerge välismaiste esinemiste tarvis kaasa pakkida.

Kuna kontserdid ja etendused on erinevad, eelistab Helen iga stiili jaoks oma kleiti. Ooperigalade kleidid valib naine lähtuvalt aariatest, näiteks Carmenit lauldes eelistab ta punast. Oratooriume lauldes langeb valik pigem konservatiivsemate ja klassikalisemate kleitide kasuks.

Umbes pooled Heleni kleitidest on naise enda ostetud ja umbes pooled on tulnud teatri poolt. Hea hinnaga uhkeid kleite leiab primadonna tihti välisreisidelt, näiteks USAst ja Kanadast, kuid kõige rohkem meeldivad talle siiski Eesti moeloojate kleidid. "Kannan Eesti disainerite loomingut ka välisreisidel, sest tunnen missiooni tutvustada meie imeliste kunstnike fantastilisi töid," sõnab ooperiprimadonna ise.

Eesti disaineritest eelistab Helen tihtipeale Kristina Viirpalu, Ülle Pohjanheimo, Tiina Talumehe, Hanna Korsari ja Liina Steini loomingut.

Vaata fotosid ja loe rohkem ooperiprimadonna kodust kevadisest Kroonika kodu-erist!