Tallinna moenädalal kudumikollektsiooni esitlenud moelooja Tauri Västrik ütleb, et unisex esteetika ei tähenda, et meesterahvad peaksid tingimata kleite kandma

Aalto ülikooli disainitudengi loomingus on olulisel kohal sooneutraalne võrdõiguslikkus. Tauri usub, et unisex mood peab eksisteerima naiselikkuse ja mehelikkuse vahepeal, et tekiks balanss. "Ma vaatan ise rõivaid selle pilgu läbi, mis mulle meeldib ja mis minu jaoks on huvitav," räägib moelooja.

Tauri kudumikollektsioon, mis on inspireeritud sooneutraalsusest, ajastu meenutustest ja 90ndate aastate nostalgilistest lasteriietest, suunab inimesi vaatama asju avarama pilguga. Kollektsiooni idee on tekitada arutelu, kuidas inimene kui indiviid on konstrueeritud läbi ühiskonna ja kultuuri mõjutuste, mis vanuseperioodis sugu ja selle roll on formeerumas.

Moelooja selgitab, et unisex esteetika ei tähenda, et meesterahvad peaksid tingimata kleite või teisi naiseliku siluetiga rõivaid kandma või vastupidi. Idee seisneb pigem avatuses. Inimesed võiksid olla julgemad oma valikutes, mida nad kannavad ja kuidas kannavad. Tauri sõnul on hea näide meesterõivastest üle võetud pintsak, mis on tänaseks naiste garderoobis asendamatu riideese.

Milliseid rõivaid soovitab disainer naistele sügistalviseks hooajaks? Tauri sõnul on alati hea idee valida must pullover ja oversized mantel.

Vaata ka fotosid Tauri moenädalal esitletud kollektsioonist: