Foto: Krõõt Tarkmeel | Jumestus: M.A.C Cosmetics (Tallinna Kaubamaja) | Stiil: Kelly Kipper (kleit Pinko, Tallinna Kaubamaja, kõrvarõngad Mango) Foto: Krõõt Tarkmeel
See aasta on olnud enneolematult äge ja intensiivne – eelmise aasta lõpus Annesse & Stiili tööle asudes teadsin, et mind ootab ees suur väljakutse, kuid et nii pead­pööritav, ei osanud uneski näha. 2018 jääb mulle kindlasti meelde ühe erilise aastana.

Erakordsest aastast on ka meie detsembri­numbri kaanelugu. See on lugu tingimusteta armastusest ja isetusest, suurest elumuutusest, aga ka valust, haavatavusest, kõigest õrnast, mis kuulub värske ema ellu. Lauljatar Maarja-Liis Ilus jagab esmakordselt avalikkusega oma emaks saamise ja olemise lugu just Anne & Stiili veergudel.

“Sada aastat lasi ta end oodata, ja siis lõpuks tuli,” ütleb Maarja-Liis, kes oli lapse tulekuks juba pikemat aega valmis. Ta tunnistab, et oli hetki, mil mõtles, et aga mis siis, kui see laps ei tulegi… “Tasakaal peab olema, võib-olla mul ongi tööalaselt liiga hästi läinud? Kas olengi elu lõpuni karjäärimutt? Sellega ma polnud ju kunagi arvestanud, olen alati tahtnud peret. Kogu aeg tundus, et aega on. Ja siis sain aru, et aega ei ole.”

Just aeg on see, mille peale jõulude eel mõelda soovitangi. Aega ei olegi, aga seda tuleb võtta – kohe kindlasti iseenda ja oma lähedaste jaoks. Ja kui vähegi võimalik, siis nende jaoks, kes seda veel väga-väga vajaksid. Näiteks leiab Eluliini nõuandetelefonil vabatahtlikutööd tegev Kairit Vagane-Tuisk loos “Aidates teisi, aitan ennast”, et töö vabatahtlikuna täiendab teda ja võimaldab hingega panustada. Tasuks on kellegi aitamine, rõõmustamine. Kõigil, kellel on muresid, soovitab ta leida kallite inimeste jaoks aega, neile helistada või külla minna. Hoida olulised suhted korras ja puhtad. Minu meelest on need ideaalsed soovitused meile igaühele nii aasta viimaseks kuuks kui ka terveks aastaks.

Imelist jõuluaega!

Mari-Liis Helvik

Anne & Stiili peatoimetaja