Mari-Liis Helvik, Anne & Stiili peatoimetaja Foto: Krõõt Tarkmeel
Anne & Stiil on 10 ilmumisaasta jooksul kajastanud arvukalt naiste jaoks olulisi teemasid ja kahjuks on endiselt üks kõige aktuaalsemaid, aga kindlasti ka kõige valusamaid, julmemaid, peidetumaid kõik lähisuhtevägivallaga seonduv. Teemat varjab loor – neis lugudes on palju osalisi, hirmu, lootusetust.

Julm statistika väidab, et iga kolmas naine Eestis on alates 15. eluaastast kogenud füüsilist või seksuaalset vägivalda. Iga viies naine Eestis on tundnud oma partneri või ekspartneri põhjustatud füüsilist vägivalda. Iga kümnes naine Eestis on kogenud lapsepõlves seksuaalvägivalda.

Valus teema puudutab palju rohkemaid, kui meile tunnistada meeldiks. Just seetõttu räägime järgmise 12 kuu jooksul nii naistega, kes on suhtevägivallaga isiklikult tuttavad, kui ka selle valdkonna spetsialistidega, kes saavad naisi mürgistest suhetest väljumisel aidata. Lk 40 jagab oma lugu naine, kes elas mitu aastat vägivallatsejaga koos, muutudes ka ise lõpuks vägivaldseks. Ja just see viimane seik viis teda muutumise, abiotsimise ja tervema elu poole. Eesti Naiste Varjupaikade Liidu esinaine Eha Reitelmann vastab küsimustele, millele abiotsijad vastuseid vajavad, lisaks selgitame, mis on mis – millal saab peretülist perevägivald ja millal vaidlusest psühholoogiline vägivald.

Armastust, austust, väärtustatust!
Nii valmis septembrinumber – siin on vaid mõned hetked meie selle kuu tegemistest. Näita meile, kuidas sina Anne & Stiili seltsis aega veedad, lisades oma Instagrami-postitusele #hetkedannestiiliga.