Foto: Krõõt Tarkmeel | Jumestus: M.A.C Cosmetics (Tallinna Kaubamaja) | Stiil: Kelly Kipper (kõrvarõngad Mango, kleit High by Claire Campbell, Tallinna Kaubamaja) Krõõt Tarkmeel
Imestan alati, kui keegi tuleb välja järjekordse ebareaalse uusaasta­lubadusega teha sel aastal midagi eriti “fantastilist” – milleks end ebaõnnestumise pärast tekkiva süütundega juba ette karistada?

Usun kõlavate lubaduste asemel hoopis eesmärkidesse, milleni küündimiseks on võimalik teha reaalne plaan. Ja siis juba tegutsemisse, kuhu peab alati mahtuma ka spontaanset mängu­ruumi. Kuigi mõned eesmärgid võivad esmapilgul samuti ebareaalsed näida, on meie ajakirja seekordsed kangelannad elavaks tõestuseks, et mõnikord on isegi uskumatutena näivate eesmärkide täitmine täiesti võimalik. Elu teeb ka ise omad korrektiivid.

Näiteks pööritasid suvel paljud uskumatult silmi, kui Sandra Vabarna vaid kolm päeva pärast sünnitust suvefestivali laval litterkleidis esines. “Kas inimesed arvasid, et ma teen esinedes liiga endale? Või lapsele? Tegin seda, sest tundsin, et lapsega on okei ning ma tahan ja suudan,” tunnistab ta meie kaaneloos, kus räägib oma uuest elust, ja muide, lapse pärast pole ta ära jätnud mitte ühtegi esinemist. “Kõik on võimalik, kui planeerida ja kohandada. Ei tohi ennast lihtsalt ise ära blokkida.”

Planeerimises väärib meistritiitlit ka Anna Kredentsar, kes esitas endale kevadel väljakutse võtta nii palju kaalust alla, et kanda taas oma lemmikkleiti. Kaheksa kuud tagasi kaalus ta 128 kilo, nüüdseks on Anna kaotanud uue tervisliku elu käigus pea 30 kilogrammi – ja kleit läheb talle nüüd selga! Anna elumuutvast teekonnast saab lugeda lk 90.

Peatamatuid naisi on selles numbris aga veelgi – näiteks Heli Vaher, kes elas aastaid Ameerikas ja esines sealsetel muusikalilavadel. Kuigi ta jättis oma Ameerika unistuse sinnapaika ja tuli haiguse tõttu tagasi Eestisse, on tema ellusuhtumine see, mis teeb ta erakordselt tugevaks inimeseks. Ta ütleb, et ALATI tuleb kuidagi hakkama saada. Kõigega. Ka siis, kui elu viskab teele selliseid ootamatusi, mis jalgealuse korralikult kõikuma löövad.

Tervist ja tegusid uude aastasse!