Fotod: Krõõt Tarkmeel | Stilist: Karolin Kuusik | Jumestus ja soeng: Mammu | Korsett Riina Põldroos (Embassy of Fashion), keep Aldo Järsvsoo (Embassy of Fashion), püksid Liu Jo (Tallinna Kaubamaja), peaehe Kristina Viirpalu, vöö Mango Krõõt Tarkmeel
Elinale on olnud eelmine aasta pöördeline – “La Forza” tõi talle palju väärtuslikke kontakte, aga ka äratundmist, kes ta on ja mida elult tahab. Ja mis hinnaga?

Kohtusime Elinaga (27) esimest korda jaanuaris, kui olime ta kutsunud esinema Anne & Stiili ilulemmikute galale. Kuigi me polnud varem tuttavad, õhkas temast kohe soojust, ta tegi lava taga grimmitoolis istudes nalja ja laulis samal ajal, kui jumestaja proovis ta huuli värvida, heliproovist kostvale “La Forza” muusikale kogu hingest kaasa. Kui vahetu ja avatud hing, mõtlesin temast mõni meeter eemal peegli ees istudes.

Gala lõppedes tulid paljud tänama, erilisi komplimente saime selle eest, et olime just Elina õhtu muusikalist etteastet tegema palunud. “Mul olid kogu õhtu külmavärinad ihul, Elina on ikka super,” tunnistas üks külaline. “Kelle iganes idee oli Elina esinema kutsuda, see oli ainuõige otsus!” pahvatas teine. Olin sarnaselt saalitäie inimestega tema etteastest lummatud.

Elinast ollakse lummatud ka Euroopas, kus eelmise aasta Eesti eurolugu selgelt mäletatakse. Ja muidugi kontserdisaalides üle terve maailma, kus ta nimekate dirigentide ja orkestritega lava jagab.

Kohe intervjuu alguses saan aru, et tegemist on sellesama naljatilgaga, keda mõned kuud tagasi enne ilugala kohtasin. Samuti pole hilisemal fotosessioonil – mis toimub kesklinna ärihoone katusel! – tema jaoks probleem näiteks kõrgmoe­kleidiga... krabi mängida! Ja järgmisel hetkel poseerida kui professionaalne modell. Muide, modellitööd on ta varem teinud ja osalenud arvukatel fotosessioonidel-moeetendustel.

Teda vaadates tundub tõesti, et elu on liiga lühike, et end liiga tõsiselt võtta. Aga. Vimkade, krabikõnni ja naljanägude kõrval tõsineb ta hetkega, mõjub rafineeritu ja rahulikuna.