Scanpix
Ei saa salata, et Sussexi hertsoginna Meghan on alati pakkunud meediale kõneainet oma rõivavaliku ja kehakaaluga. Kui aga varem heideti talle ette liiga luksuslikku maitset ning habrast figuuri, siis nüüd on kriitikutel pinnuks silmas kaotamata beebikilod. Enim kõneainet pakkusid hiljuti "Lõvikuninga" uusversiooni esilinastusel klõpsatud fotod, kus hertsoginna kandis disainer Jason Wu 2500-eurost läbikumavat musta kleiti. Olles sellele võrdlemisi turvalise valikuna juurde sobitanud musta Gucci ridiküli, šikid kõrge kontsaga kingad ning minimalistlikud juveelid, sattus Meghan ometigi kriitikatule alla, vahendab ajakiri Hello.

Tõsi, pildid, millel Harry ja Meghan tervitavad popkuninganna Beyoncé'd koos abikaasa Jay-Z'ga, pole rasedusjärgselt ümara Meghani suhtes teps mitte andestavad, kuna kleidi läbikumav ülaosa pitsitab naist siit-sealt, tekitades voldikesi ning jättes tahes-tahtmata mulje, nagu pidanuks rõivaese olema vähemalt ühe numbri võrra suurem.

Scanpix

Loomulikult ilmestasid sotsiaalmeedias alanud diskussiooni tulised kriitikud, kes andsid halastamatult mõista, et naisel oleks ülim aeg trenni minna. Kuninglik ekspert Katie Nicholl kutsub väljaandele Entertainment Weekly antud intervjuus inimesi mõistusele. "On näha, et Meghan ei kiirusta beebikilosid kaotama ega avalikkuse survele alluma, kuna tal pole tippvormi saavutamisega kuhugi kiiret. Pärast poeg Archie sündi on hertsoginna keskendunud emadusele ja abikaasaga uude rolli sisse elamisele," sõnas Nicholl, lisades juurde, et on väga tervitatav, et kaaluküsimus pole Meghani jaoks primaarne.

Kuninglik ekspert manitseb avalikkust kriitikat ning ootusi ohjama ning selle asemel kehasõbralikku suhtumist soosima. "Kuna Meghan oli enne rasedust väga heas vormis ning trenniga sinasõber, ei peaks keegi tema toonuse taastamise pärast muretsema. Rahulikus tempos kulgemine näitab, et Meghani lähenemine emadusele, iseenda kehale ja igapäevaelule on holistiline ja ennast säästev. Ta on eeskujuks kõigile värsketele emadele ja naistele üleüldiselt. Kõik peaksid nautima iseenda kehas viibimist samamoodi nagu Meghan. Kõik peaksid olema enda vastu õrnad ja andestavad."

Scanpix

Hertsoginna kaitseks on välja astunud lugematul hulgal emasid üle terve maailma, kes kaitsevad sotsiaalmeedias tema tervet jumet, ümaramaid kehavorme, väikest beebikõhukest ning õnnest õhetavaid palgeid. Meghanit tänatakse muuhulgas ka selle eest, et ta vastupidiselt Cambridge'i hertsoginna Kate'ile ei esita ebarealistlikult ideaalset emaduse kuvandit tõe pähe. Selle all peetakse silmas ohtralt kriitikat pälvinud kuningliku protokolli punkti, kus palee värsked emad peavad kõigest mõned tunnid pärast sünnitust fotograafidele poseerima, nähes pärast ränka füüsilist katsumust laitmatud välja.

Sussexi hertsogi ja hertsoginna esiklaps Archie Harrison Mountbatten Windsor sündis 6. mail ning saab augustis 3-kuuseks. Loomulikult pole ei Meghan ega Kensingtoni palee kommenteerinud hertsoginna trenni- või dieediplaane. Lapsepuhkus lõppeb Sussexi hertsoginnal ametlikult oktoobris.

Allikas: ajakiri Hello