Katrin Lust Foto: Martin Ahven, Õhtuleht
Kas mõjuka inimese riietus peab olema asjalik või tohib ta endale lubada väikseid kiikse? Vaatleme Eesti Päevalehe mõjukate edetabelisse valitud inimesi ja seda, kuidas neile riietuda meeldib.

Reformierakonna juht Kaja Kallas (41) paistab silma kaunite kleitidega, mis on enamasti valminud mõne kodumaise moelooja käe all. Endise eurosaadiku seljas saab näha näiteks Marimo ja Lilli Jahilo loomingut. Hästi istuvad kehakatted sobivad ideaalselt kokku tema olemusega ja aksessuaare on pigem vähe. „Kajal on selline kombineeritud stiil,” ütleb Anne ja Stiili moetoimetaja Karolin Kuusik. „On põhjamaist kargust ja tahet näida võimukas, aga ka õrn naiselik külg.” Ühtset värvigammat poliitiku riietuses ei ole. „Ta eelistab külma Skandinaavia paletti, magusaid pastelle, peeneid sügavaid tumedaid värvinüansse, ent samuti väga erksaid otsekoheseid toone.”

Kaja Kallas
Tiit Blaat

Riigi peaprokuröri Lavly Perlingu (43) firmamärk on šikid kostüümid ja põnev värvivalik. Kohati mõni tema riietus lausa üllatab, paistes eestlaslikult musta ja halli armastava massi seast silma. „Ameti tõttu on tema stiil asjalik, kuid tundub, et tema olemuses on ka pehmust. See väljendub näiteks muidu ametliku pintsaku rüüži või lihtsale jakile lisatud vabama siidisalli kujul,” kommenteerib Kuusik. Tema arvates on huvitav see, et Perling armastab kanda värve. „Tihti on tema seljas tugev lilla, punane või oranž. Kokkuvõttes on tema stiil jõuline, kuid siiski naiselik.”

Lavly Perling
Rauno Volmar

Saatejuht Katrin Lust (36) armastab kanda kalleid ja maailmakuulsaid kaubamärke. Seega on mõnel pidulikul üritusel tema kõrvas näiteks Cartier’ kõrvarõngad ja seljas Valentino kleit. Tema lemmik on Miu Miu, aga riidekapis leidub ka Chloe, Stella McCartney, Prada, Balenciaga ja Balmaini loomingut. „Kuuuurija” saatejuht kogub vintage-rõivaid ja kannab alati vaid parimaid kangaid. „Kui mõni üritus on tulemas, ei pea ma mööda linna ringi käima ja paanitsema, mida selga panna. Ma võtan kõik riided oma kapist,” on ta öelnud. „Lõbus, isegi vallatu ja tüdrukulik,” iseloomustab Karolin Kuusik saatejuhi stiili.

SNKT 2017 finaali saabujad, Katrin Lust
Taavi Sepp

Poliitik Raimond Kaljulaid (36) eelistab kanda palju mugavat Eesti disaini, mille sekka kuuluvad näiteks igapäevased dressipluusid ja T-särgid. Sellest hoolimata on Põhja-Tallinna linnaosavanema garderoobis ka imehästi istuvad ülikonnad, moodne teksatagi või mõni retrovihmamantel. „Tema stiil on väga nooruslik, värske, viisakas ja hoolitsetud, kuid ei mõju liiga võimuka või konservatiivsena,” ütleb Karolin Kuusik. „Kitsad reväärid, peenikesed lipsud ja lipsusõlmed, väiksed triiksärgikraed – see kõik jätab õhulise kuvandi.” Moeloojatest eelistab Kaljulaid näiteks Hugo Bossi, Burberryt või Reet Ausi.

Raimond Kaljulaid
STANISLAV MOSHKOV

Muusik Tõnis Mägi (70) firmamärk paistavad olevat erinevad sallid, mida mees kannab nii laval esinedes kui ka vabal ajal. „Sallid vihjavad, et tegemist on loovinimesega, mõjuvad boheemlaslikult.” Samuti paistab ta Kuusiku sõnul silma riiete materjali valiku poolest: „Materjalid on pehmed või annavad etnolikku tunnetust.” Muusiku rõivastumisstiil on dünaamiline, rõhutab vabadust, lihtsust ning vastandub jäigale ja konservatiivsele, püüdlikule stiilile.

Tõnis Mägi
Kiur Kaasik

LHV asutajat ja ettevõtjat Rain Lõhmust (51) oleme harjunud nägema kvaliteetsetes ja hästi istuvates ülikondades, mille all triiksärk. „Töö tõttu on tema stiil ärimehelik, kuid siiski moodne ja värske,” ütleb Kuusik. Vabamas olustikus meenutab Lõhmus isegi väljavõtet mõnest kvaliteetsest meestemoeajakirjast. „Mõni lihtne asi võib olla mingi nõksuga, mis muudab selle eriliseks. Samal ajal ei püüa ta kõigi hulgast välja paista või tähelepanu tõmmata,” lisab Kuusik. Niisiis pole imestada, kui Lõhmus ilmub teleekraanile huvitava tekstuuriga kampsunis või püüab pilke põnevas pintsakus.

Rain Lõhmus
Hendrik Osula