Merle Palmiste Foto: Kristjan Järv
1. novembril oma 50. sünnipäeva tähistanud Merle Palmiste avaldas Eesti Naisele antud intervjuus, kuidas ta on aastate jooksul teatriintriigides ellu jäänud, tõdedes, et ka siinkohal on tohutult tähtis märksõna usaldus.

“Intriigid ei puuduta ainult teatreid, vaid igasuguseid inimkooslusi. Usaldus on tohutult tähtis märksõna teatris ja üldse suhtlemises.” Seda on kerge tekitada ja lihtne kaotada, raske hoida ja keeruline lappida, möönab Merle 50selt.

LOE KA: Merle Palmiste enesega rahulolust, iluharjumustest ja lavasuudlustest: mina olen mina ja kui vaja, olen ka kümne mehe eest väljas

Merle näide näib kinnitavat: teatris jäävad ellu need, kes õiget distantsi hoida suudavad. “Koos proove tehes tekivad paljudega head suhted. Aga lausa sõpru mul teatris tõesti ei ole. Ma pole see tüüp, kes tahaks oma eraelust ja suhetest tööl rääkida. Aga päris nii ka pole, et käin teatris pea püsti ainult tööd tegemas ja intriigidesse ei lasku. Eks peab kursis olema, muidu sõidetakse sinust lihtsalt üle. Igaüks valib ise vahendid, kuidas enda eest seista,” on ta 31aastaselt öelnud.

Loe pikemat intervjuud värskest Eesti Naisest.