HOOLITSEB ENDA EEST: „Viimasel ajal olen väga jooga lainel,” sõnab Liis Lass, et trennile ja heale toidule lisaks peab tema keha piisavalt und saama. Madis Veltman
Tallinna Linnateatri näitleja Liis Lass (29) on tuntud mitmel rindel – teda saab näha nii kinolinal, teatrilaval kui ka teleekraanil. Komeedina lendas ta kogu Eesti tähelepanu keskpunkti telesaatega „Su nägu kõlab tuttavalt”, kus ta 2016. aasta sügishooajal oma mitmekülgsust näitas. Kui raske on tema jaoks rollidesse sisse elada, neist väljuda ning kuidas selle käigus veel oma keha tervena hoida?

Liis sõnab, et rolli sisseelamine on ikka raskem, sest nõuab eeltööd. „Näitleja peab olema oma tegelasele advokaadiks, on ta siis süüdi või mitte. Mina püüan alati mõista, kust see tegelane tuleb, mis on tema taust ja põhjused.” Filmis „Võta või jäta” oma lapse hüljanud Moonika tegelaskuju kehastades ei mõelnud Liis, et ta teeb vale otsuse. „Pigem oli see käitumine tunnetuslik – tegelaskuju oli olukorras, kust tahtis meeleheitlikult välja pääseda, ning mingi osa temast ei lasknud tal mõista olukorra täit tõsidust ja tagajärge,” selgitab näitlejanna. Stseene tehes ei vaadanud ta üldse beebi poole ja nii oli lihtsam jõuda teatava moonutatud reaalsuseni. „Hiljem suurema lapsega mängides pidin teda võtteplatsil ja võtteplatsiväliselt eirama, ei rääkinud temaga, ei tekitatud silmsidet, et meie vaheline suhte puudumine oleks ekraanil usutav. See oli väga raske, sest Emily (Emily Viikman – toim) on tegelikult jube kihvt tüdruk.”

Rollidest välja tulemine on Liisi sõnul üldjuhul kerge, aga mõnikord jääb hing mõnda tegelast taga igatsema. Seda juhtub pigem teatrirollidega.

Vanuse vastutus

Näitlejanna sammub tasapisi 30. eluaasta poole. Mida vanemaks saamine talle tähendab? „Ega ma tegelikult tea, aga nii palju, kui oma sõbrannadega rääkinud olen, siis ma arvan, et 30 on kergem vanus kui 29,” ütleb Liis.