Marilyn Monroe Caters News / Scanpix
Ajaloo ühe kuulsaima ja ihaldatuima naise Marilyn Monroe elus polnud tegelikult kuigi palju kadestusväärset. Ta oli emata kasvanud vallaslaps, kel tuli üle elada üks draama teise järel – kuni oma traagilise surmani.

Lokkispäine Norma Jeane Mortenson sündis 1926. aastal – ja suri Marilyn Monroena, olles vaid 36aastane. Nii tema vanaema kui ka vanaisa lõpetasid oma elupäevad hullumajas, ka tema ema viibis enamasti vaimuhaiglates ja siiani pole selge, kes õieti oli Norma Jeane’i isa. Tema emal Gladysel oli eelmisest abielust veel kaks last, kelle aga laste isa enda kasvatada võttis. Norma Jeane oli 15, kui kuulis oma poolõest, ning Berenice’ist sai üks tähtsamaid inimesi Marilyni elus.
Kuigi Marilyni elu on pilgeni täis keerulisi suhteid, tegi kõige rohkem haiget ilmselt läbisaamine emaga. Ema Gladys andis imiku usklike naabrite hoole alla ning kadus nelja tuule poole. Tüdruk veetis naabrite, Bolenderite juures küllaltki muretud seitse aastat, kuigi ta on seda aega hiljem intervjuudes traagilisemaks luisanud. Toona maksti kasulaste kasvatamise eest pisut toetust ning Bolenderite peres kasvas teisigi ripakile jäetud lapsi. Kasuema Ida ei lubanud Marilynil endasse liialt kiinduda ega end emaks pidada, kuid kasuisa Wayne’i kutsus tulevane staar elu lõpuni issiks.
Pärisema Gladys püüdis last mõne aja möödudes tagasi saada, teda meeltesegaduses röövidagi. Kui Norma Jeane oli seitsmene, võttiski ema tütre enda juurde tagasi. Elu tasakaalutu emaga oli vaevarikas ja kui Gladys taas kord vaimuhaiglasse saadeti, sattus tütar elama ema sõprade-sugulaste juurde (on vihjatud, et mõni kasuisa võis tüdrukut seksuaalselt ära kasutada) ja vahepeal isegi orbudekodusse. Kuigi lisaks Bolenderitele soovisid tüdrukut lapsendada ka teised pered, ei andnud ema selleks kunagi nõusolekut.
Kui Norma Jeane oli 15 ja teda parajasti kasvatanud ema sõbranna otsustas uue mehega teise osariiki kolida ja tüdruku omapäi jätta, mõeldi välja skeem, kuidas viimane ei peaks tagasi lastekodusse minema. Niipea kui Norma 16aastaseks sai, pandi ta peretuttavale mehele. Esimest korda elus oli tal päris enda kodu ja lühikest aega ta lausa nautis koduperenaise rolli. Abikaasa Jim Dougherty astus mereväkke, noorik ise aga hakkas tööle lakipihustajana lennukitehases. 1944. aasta lõpul sattus tehasesse pildistama üks fotograaf – ja edasine on juba ajalugu. Norma Jeane’ist sai üleöö rabav fotomodell, kes jõudis lühikese ajaga kümnete ajakirjade kaantele. See aga ei meeldinud tema abikaasale mitte üks raas ning pärast pikka kemplemist läksid nad lahku.