Jana Hallas Krõõt Tarkmeel
Palju õnne! Täna tähistab 49.sünnipäeva imekaunis Jana Hallas, kes tegutseb aktiivselt stilisti, disaineri ja laulukirjutajana. Tema kirjutatud lugu osaleb ka sel aastal Eesti Laulu konkursil. Sünnipäeva puhul aga meenutame, mida ta rääkis Annele & Stiilile sel aastal ilmunud kehaloos.

Kas ma kardan vanadust, kortse? Ma ei läheks nii kaugele, et seda väita. Küll pelgan abitust ja hädisust, mis tihti vanadusega kaasneb. Ei tahaks valu ega ravimite neelamist. Seetõttu olengi üritanud rõhku panna tervis­likumale toitu­misele. Ma pole tarbinud liigselt alkoholi ega suitsetanud, olen väga kesk­konnatundlik, hindan kõrgelt värsket õhku, tuulutan tube kogu aeg.

Kui pidada silmas ütlust, et “alati tahetakse rohkem ja kunagi pole piisavalt”, on mu elustiil üsnagi askeetlik. Ma pole materiaalses mõttes olnud kunagi raiskaja, olen leidlik ka garderoobi tuunides. Panen selga 15 aastat vana seemis­nahkse seeliku ja õnneks see sobibki endiselt. Oskan tunda rõõmu väikestest asjadest, isegi pelgan liigset suure­joonelisust ja rikkalikkust.

Foto: Maaleht arhiiv

Mind muide häirib, kui mind ikoniseeritakse, luuakse kauge klantspilt. Igaühel on välimuses midagi, millega ta rahul ei ole. Minu alumised hambad olid puseriti. Paar aastat tagasi sain need breketitega ritta, kuid ülemine hambakaar on natuke viltu. Arst kuvas entusiastlikult arvutiekraanile simulatsiooni, millised näeksid välja mu täiuslikud hambad. Vaatepilt tegi mulle hirmsasti nalja, sest meenutas nii väga mu vanaema kunsthambaid, mida ta hoidis öösiti vee­klaasis. Ütlesin arstile veendunult, et mu hambad ei ole ideaalsed, aga las jääda mulle mu omapära.” 

Loe ka: Jana Hallas näitab sensuaalsel kaadril tippvormi: mis oleks loomulikum kui alasti inimkeha? ja Enne ja nüüd: Jana Hallas poseerib 11 aastat hiljem taas võrgutava pesukollektsiooni modellina