Pluus Anerkjendt (Stockmann), püksid H&M, käekell Tommy Hilfiger Foto: Krõõt Tarkmeel
“See on mu elu parim suvi!” hüüatab muusik Tanel Padar ajakirja Anne & Stiili kaaneloos. Ta ei olegi äärmusliku palava ega pakase fänn, vaid nimetab end pool­toonide inimeseks.

“Eestimaa suvi on ju ilus vaid kaks nädalat ja siis saab kohe läbi. Suvi on muusikule kõige hullem aeg, aga seekord esinen teadlikult vähem ja jätan aega endale. Liigun jõudsalt selles suunas, et olla iseenda peremees. Naljakas, olen muutunud just niisuguseks, nagu ma ei sallinud. Varem, vedeledes päeva diivanil, vihkasin ennast, sest tundus, et raiskan meeletult ressurssi," mõistab Tanel praegu, et tuleb puhata.”

Loe ka: Tanel Padar: mingi sort mehi on elu lõpuni sellised pullivasikad, et jooksevad ilase suuga ringi ja silmad kilavad peas, kui näevad siresääri...

Taneli meelest on paljudel inimestel muutuste ees hirm: kui ma nüüd kohe metsikult ei rüga, jääb armastus tulemata, rikkusest kõnelemata. “Arvan, et orav-rattas-tegutsemine on sõltuvus nagu iga teine,” sõnab ta. “Pidev põgenemine, et jumala eest ei jääks üksi oma mõtetega. Kas ma olen piisavalt hea? Kas üldse tegelen õige asjaga? Kas see on inimene, kellega tahan elu lõpuni koos olla? Ma ei loe siinkohal moraali, sest olin ise samasugune, mingites asjades kinni kümne küünega. Aga kui lased vabaks, hakkavad puhuma soodsamad tuled.”

Loe pikemalt Anne & Stiili kaaneloost SIIN.