Tanja Mihhailova-Saar, Mikk Saar, Teodor Saar Foto: Kristjan Lepp
Lauljatar Tanja Mihhailova-Saar (35) avaldas ajakirjale Kroonika, mis on tema silmis emakssaamise juures olnud arvatust raskem või kergem.

"Raskem on ehk just see unevärk. Teodor ei ole väga hea magaja, vaid hästi tundliku unega. Kui keegi teine ema noogutab ja kiidab mulle: "Aa, minu oma uinub küll juba kell kaheksa õhtul ega ärka enne seitset hommikul ja ainult korra öö jooksul pean ma tõusma teda toitma", siis mul tekib vahel tunne, et tahaks neile keelt näidata…" kostis Tanja naerdes, lisades, et ei ole kümme kuud oma und magada saanud.

Tanja tunnistab, et seda tunnet tal pole, et oleks emana pidanud hullult millestki loobuma, et nüüd jääks oma elu elamata või töö tegemata. "Tegelikult jõuab kõike, on vaja planeerida. Senisest veel paremini planeerida."

"Mul ei olnud mingit vaeva peas, et nüüd lapse sünniga tuleb raskem aeg. No sünnitus niikuinii on raske ja lapse kasvatamine, et tal elus hästi läheks, ongi raske. Hirmud on juba praegu nii väikese lapsega kogu aeg suured – oi, mis nüüd saab! Ei taha ju, et ta üldse haiget saaks, aga tegelikult peab, sest… maailm on nii, nagu on," tunnistab naine.

Loe pikemalt ajakirjast Kroonika.