Scanpix
Värske Elle USA kaaneloos usutleb laulja Taylor Swift enesekaitse teemadel ja tunnistab, et pärast seda kui suuri kontserte on saatnud pommitamised ja tulistamised, on ta võtnud kasutusele meetmeid, et end ja oma fänne rünnakute eest kaitsta.

"Pärast pommitamist Manchesteris ja tulistamist Vegase kontserdil kartsin väga tuurile minna, sest ei teadnud, kuidas seitsme kuu vältel kolme miljonit fänni kaitsta. Planeerisime ja kulutasime meeletult, et kõigil oleks turvaline," räägib Taylor.

Tuuritamine pole aga ainus asi, mida naine pelgab. Hirm ohu ees saadab teda ka eraelus. "Kannan kaasas QuikClot sidet, mis mõeldud kuuli- ja noahaavadele," tunnistab ta, et tunneb end turvalisemalt kui kiirelt verejooksu peatavad vahendid on käepärast.

Taylori jaoks on suur probleem ka see, et meediaväljaanded on võtnud endale vabaduse avalikustada iga kodune aadress, mis tal iial olnud. See aga on staari leidmise teinud kõigile soovijatele väga lihtsaks.

"Kui su koju on juba omajagu inimesi sisse murda proovinud, hakkad lihtsalt teatud meetmeid kasutusele võtma," tõdeb Swift, kes siiski püüab iga päev endale sisendada kõike head, mis maailmas on. "Meenutan armastust ja usku, mis mul inimkonda on. Me peame vapralt elama, et end päriselt elusana tunda ja see tähendab, et me ei tohi lasta hirmudel enda üle võimust võtta."