Tekst: Tiiu Suvi | Foto: Krõõt Tarkmeel | Meik ja soeng: Gerda Miller
Keha võimaldab meil tegelda sellega, milleks oleme siia ilma kutsutud, usub laulja-muusikakirjutaja Angeelia Pedaja (25). Tema loome hulka kuuluvad ka foto- ja toidukunst, poeesia, maalimine ja graafiline disain.

Taimede poole olen kaldunud lapsest saati. Täiesti taimsele toidule läksin üle kuus aastat tagasi. Tundsin, et sellega kaasneb puhtuse ja kerguse tunne, mida olin soovinud. Eelistan toitained kätte saada võimalikult puhtal kujul. Kõik, mis läheb suust sisse, mõjutab meid rakutasandil. Keha ütleb meile pidevalt, mida vajame. Muidugi pole see alati mõistuspärane, on ka ihad ja ahvatlused, kuid valikud teevad meist need, kes oleme. Elurõõm aga ei tohi kaduda, mõnikord luban endale ikka veidi magusat või veini. Mu hea tuju toit on midagi vürtsikat, mis paneb vere keema. Kui isu selle järele tuleb, on vajadus saada seda kohe!

Nooremas eas olid mul sageli peavalud ja tugev väsimus. Mingi hetk tundsin, et hing ja keha on omavahel nii seotud; ma ei saa end hinges tunda hästi, kui ei tegele kehaga. Harrastan jooksmist ja joogat. Jooksmine on mu jaoks meditatiivne tegevus, kus visualiseerin uusi ideid ning saadan “üles” taotlusi. Jooga venitab keha lahti ning paneb energia voolama. Ka paastumine aitab hingel tulla lähemale kehale, et puhastuda ja terveneda. Loomingu allikad tuleb avali hoida, see on elu edasiviiv jõud.