EV102 Foto: Tiit Blaat
Riigikogu liige Keit Pentus-Rosimannus oli presidendi vastuvõtul kahtlemata üks silmapaistvamaid külalisi. Liisi Eesmaa disainitud kleidis kohtub läbi ja lõhki Eesti disain.

Moekunstnik Liisi Eesmaa sõnul jätkas ta Keidu kleidi puhul eelmisest aastast tuttavat asümmeetrilist suunda, rõhutades puhaste värvidega teravjoonelist lõiget, mis moelooja sõnul Keiduga hästi kokku sobib. "Mul on ka eriline nõrkus keepide järele ja Keit kannab kõik ilusti välja," täiendas Liisi.

Kleidi erk värvitoon oli moelooja sõnul unelmate kokkulangevus. Nimelt mõtles Liisi absintrohelisele värvile, kui Keit oli samal ajal neoonrohelise poolt. Niimoodi pilkupüüdev kangas valitigi.

Õnnelik kokkulangevus oli ka efektne Tanel Veenre ehe Keidu õlal. "Soovisin Keidule õla peale midagi kunstilist ja ruumilist luua, kuid aega nappis. Õnneks jalutas mulle vanalinnas täpselt õigel hetkel vastu Tanel Veenre, ja nii ma selle roosa kaelakee Keidule õlale monteerisingi," räägib Liisi moeloomingu sündimisest.

Moelooja sõnul kohtub Keidu kleidis läbi ja lõhki Eesti disain: roheline sümboliseerib Eesti loodust, abstraktsed marjakobarad Eesti metsade ande. "Ühesõnaga disain, loovus ja loodus, kõik mille eest Keit seisab," selgitab Liisi.

EV102
Foto: Tiit Blaat

LOE LISAKS: Moetoimetaja Karolin Kuusiku TOP 10: stiilieeskujud, kes näitasid presidendi vastuvõtul laitmatut maitset

Eelmisel aastal kandis Keit Pentus-Rosimannus Liisi Eesmaa efektset punase ja roosa värviga õhtukleidi ja pükste komplekti: