EV102 Foto: Tiit Blaat
Heidy Purga, kes on alati presidendi vastuvõtul pilku püüdnud eriliste kleitidega, kandis ka tänavu Karolin Kuusiku loomingut, mis edastas sõnumi, et me kõik vajame rohkem armastust.

Karolin Kuusik sõnas, et otsustas seekord teha Heidyle kleidi, millega ta võiks mängida naispeaosalise rolli kas mõnes nostalgilises või hoopis mõnes romantilises õudusfilmis. "Inspiratsioon tuli seekord pigem popkultuurist, mitte abstraktsest tundest. Värvikombinatsiooni valikul arvestasin fotogeenilisust ning samuti kaasaga kokku sobitumist. Tikitud süda vasakul rinnal võib sümboliseerida paljusid asju, kuid sel õhtul tähistas see kindlasti armastust kodumaa vastu. Samuti meeldib mulle väga mõte "inimesel peab süda olema õige koha peal" ja Heidyl on see kindlasti õige koha peal.

LOE LISAKS: Moetoimetaja Karolin Kuusiku TOP 10: stiilieeskujud, kes näitasid presidendi vastuvõtul laitmatut maitset

Heidy Purga selgitas ajakirja Kroonika sotsiaalmeedia vahendusel, et möödunud aasta oli keeruline, sest paljud inimesed said haiget ning juhuslikult on ka tema ja Karolini koostöös valminud kleidi disain sellele pühendatud, et rohkem oleks armastust enda, oma lähedaste, oma riigi, oma sõprade, oma kolleegide, oma tööde ja tegemiste vastu.

EV102
Foto: Tiit Blaat

Heidy ja Karolini koostöö on tänaseks kestnud aastaid. Heidy on öelnud, et Karolin tunneb teda ja tema Karolini ning see on loomeprotsessi juures kindlasti suur eelis. "Me ei lähtu kunagi tavapärasest mis-on-moes-printsiibist. Karolin teab ka, et ma ei ole lihtsalt ilusa kleidi kandja. Seega räägimegi alustuseks näiteks hoopis maailmas toimuvast, välispoliitikast või mõnel muul meid kõnetaval teemal. Nii saavadki meievahelised salasõnumid kleitideks ning tagasivaates tähistavad need märgilised rõivaesemed teatud eluetappe."

LOE LISAKS: KÕIGE STIILSEMAD | 100 külalist, kes on presidendi vastuvõtul kandnud Eesti moekunsti parimaid näiteid