Drew Coffman/ Unsplash
Meeste ja naiste soorollid muutuvad tänapäeval pidevalt, tuues kaasa palju positiivset, aga ka rohkesti kummalisi nähtusi. Nagu näiteks diivanimehed – mehed, kes on mugava diivaniga sama hästi kui ühte sulanud!

Teatud tüüpi meestel moodustab diivan osa nende identiteedist. Nad lahkuvad sealt ainult äärmisel vajadusel, näiteks kui on vaja külmkapist uus õllepudel võtta. Mõni üksik diivanimees käib ka palgatööl, aga muidu möödub suur osa nende elust lesides.

Tänaste diivanimeeste eelkäija on mitte midagi tegev unistaja Oblomov vene kirjaniku Ivan Gontšarovi samanimelisest romaanist. Kirjanikul kulub kõigepealt 40 lehekülge, et Oblomov voodist välja saada, ning kui lugeja sajandale leheküljele jõuab, pole mees veel suutnud end pesta ega riidesse panna – ustava teenri jõupingutustest hoolimata. Tänapäeval täidab teenri aset naine, kes on tavaliselt ka diivanimehe elatusallikas.

Enamasti on diivanimeeste naised edukad ja toimekad ning saavad kõigega hakkama. Pole kahtlustki, kelle jalas on neis peredes püksid. Tundub, et naised, kes diivanimehi “peavad“, on sisimas oma saatusega leppinud. Mõned daamid tunnistavad ka, et see on vähemalt osaliselt nende endi liigse poputamise viga.