Huy Phan/ Unsplash
Oled leidnud kellegi, kellel pilk kauemaks püsima jääb ja soovid temaga sebima hakata? Kui sinu huvi on pikemaajalisem, siis püüa hoiduda viiest põhilisest veast, mida naised teevad enne suhte alustamist või päris alguses.

Viga nr 1. Lootus, et uus suhe lahendab automaatselt su probleemid.

See lootus mata kohe maha, sest nii võid ainult pettuda! Kui su elu enne uue silmarõõmu kohtamist tundus tühi ja igav, mitte milleski sa erilist rõõmu ei leidnud, iga päev oli hall ja elutu, siis ole topeltettevaatlik. Uus meeskompvek võib ju tunduda lahe ja tuua su päevadesse rõõmu ja helgust, kuid hoidu sellest, et kulutad kogu oma energia ja aja vaid temale pühendumisele. Kui arvad, et see tähelepanulaviin talle meeltmööda on, siis eksid. Talle võib hoopis suurema tõenäolisusega tunduda, et ahistad teda, mõjud talle lämmatavalt ning tema ainsaks sooviks saab kiiresti putku pista. Mida teha? Püüa ikka elada nii, et mehe leidmine ei oleks sinu elu ainsaks sisuks. Tegele hobidega, otsi elust asju, mille üle võib rõõmu tunda (peale mehe). Usu, teine inimene hindab seda, kui sul on olemas isiklik elu ja sa oskad elust rõõmu tunda. Võid ju välja mõelda midagi sellist, mida saab koos proovida – minge uisutama, vaadake tähetornis tähti, elage kaasa spordivõistlusele vms. Oluline on meeles pidada, et sinu elu on sinu elada ja sinu probleemid sinu enda lahendada.

Viga nr. 2 Sa ronid temaga kohe voodisse.

Okei, üheöösuhe on üks asi, aga kui sul on huvi temaga pikemat liini ajada, siis on võib-olla parem enne küsida, mis ta nimi on, millega tegeleb, missugused on tema huvid, kas ta elab ikka veel oma emaga koos, kas tal on lapsi või äkki koguni abikaasa... Seks esimesel kohtumisel võib olla ükskõik kui hingemattev, see pole mingi tagatis, et ta sind veel näha tahab või et sina teda näha tahaksid pärast seda, kui oled teada saanud näiteks pisiasja, et ema triigib ta sokke...Mida teha? Kui valid sellise taktika kasuks, et kohe ei torma linade vahele, siis igal juhul ära jäta sellist muljet, et tahad olla temaga lihtsalt sõber ega mõtlegi temaga kunagi seksida. Kui teil asi susisema hakkab, siis tabad ilmselt ära, millal on see õige hetk, kuid väike tiivaripsutamise periood võiks kujuteldava Härra Õigega enne olla, et veenduda, kas ta ikka on see, keda soovid näha ka nädala, kuu või aasta pärast.Viga nr

3. Ülefantaseerimine.

Ära lase ennast esimesest armulõõmast pimestada. Oma unistustes võid ju mõelda, et tema ongi see übermees, keda oled kogu elu oodanud. Kuum. Kuulab sind. Mõistev. Hell. Tark. Rikas... Mida iganes. Tegelikult on tema rikkus aga kokku laenatud, kuulamine hajev äraolek, truudus vaid silmapete. Anna endale aega teda kaine pilguga vaadata ja märka ka tema vigu. Igal inimesel on neid. Mõtle, kas sa oled valmis nende vigadega pikemas perspektiivis leppima. Mida teha? Mõtle selle peale, et ta on sul ammune sõber. Mis probleemid tal olla võivad ja mida sa talle tema sõbrana soovitaksid? Joo vähem? Otsi endale töö? Õpi ametit? Ära peta oma naist? Pese ennast? Mõni mees võib olla seltskonnas väga tore semu, kuid elukaaslasena mõjub pigem ränga koormana. Püüa oma fantaasiakallimat juba suhte alguses võimalikult realistlikus valguses vaadata.

Viga nr 4. Oma unistuste mehe tagaajamine.

Sa oled endale pikkadel üksiolekutundidel vaimusilma ette maalinud pildi just sellisest mehest, kellega koos sooviksid vanaks saada ning koos elada. Nüüd on ta kohal. Sul on põletav soov talle igal hetkel helistada, lihtsalt selleks, et kuulda ta häält, sa tahaksid ta kingitustega üle külvata ja muid narrusi ette võtta. Ole sellega ettevaatlik! Vaata, et sa ei hakkaks käituma maniakaalselt, sest see peletab väga kiiresti eemale iga mehe, olgu ta kui Unistuste Mees tahes.Mida teha? Selle asemel, et helistada talle 35 korda päevas, asja eest teist taga, püüa jääda mõistlikkuse piiridesse. Ta ei võta su kõnet vastu? Kes ütles, et ta seda 1 minuti pärast teeb? Kui sul on tõesti midagi OLULIST edasi öelda, saada sõnum. Kui ei, siis oota, millal tagasi helistab. Kui ei helista, võid tükk aega hiljem uuesti proovida (mitte iga viie minuti tagant). Las ta ajab ka sind veidike taga. Kui tal huvi pole, siis seda kahjuks lämmatava tagaajamisega tekitada ei saa.

Viga nr. 5 Kaotad iseend täiesti.

Suhte alguses on üsna loomulik see, et inimesed käituvad mõnevõrra sarnaselt. Te otsite ühiseid huvisid, kasutate samu väljendeid, imiteerite teineteise käeviipeid ja miimikat. Sellega ei tohiks üle pingutada. Ära unusta oma vanu sõpru ja tegevusi. Võib ju tore olla, et suudad juba õhust haarata, mida su uus mees mõtleb või mida järgmisena ütleb, kuid kas sa seda ka tead, mida sa ise mõtled või mida sa ise ütleksid?Mida teha? Hoia pikivahet! Ehk siis ära lükka oma uue mehega kohtumise nimel kõrvale oma varasemat elu. Ära jäta unarusse vanu sõpru ja sõbrannasid, pole vaja loobuda hobist sellepärast, et veeta võimalikult palju aega koos värskes suhtes. Sul on vaja tegeleda ka iseendaga väljaspool suhet. Asjata ei avaldata raamatuid pealkirjadega: “Jääda iseendaks” või “Iseenda taasleidmine...” Kuigi te olete mehega kooslus, oled sa samas ka isiksus, kuigi ta võib olla su teinepool, eksisteerite te siiski mõlemad oma nahas. Säilita oma isiklik arvamus maailma suhtes ja vaata maailma läbi enda silmade, mitte kellegi teise pilguga.