Foto: Shutterstock
Archives of Sexual Behaviour avaldas uurimuse, mis väidab, et naiste lõhnataju on tugevalt seotud ka nende seksuaalse rahuldusega.

Need naised, kes on teravama lõhnatajuga, saavad suurema tõenäosusega ka orgasme. Uurimus näitas, et naised ja mehed, kellel oli parem taju, kogesid ka paremaid seksuaalseid olukordi. Naised said aga seksi ajal rohkem orgasme.

Põhjustatud on see feromoonidest, mis aitab kaaslast leida nendel loomadel, kellel ei ole väga hea nägemine. Seksuoloogi sõnul töötab see ka meil. "See aitab meil ka oma kehast ja selle vajadustest paremini aru saada." Need inimesed, kes tajuvad hästi ümbritsevaid lõhnu, on tihti ka rohkem hetkes ja see aitab heale seksile suurepäraselt kaasa.

Kuidas seda veelgi enam enda kasuks pöörata?

Pane lõhnad tööle oma magamistoas. "Lisaks oma partneri loomuliku kehalõhna haistmisele lisa tuppa ka teisi meeldivaid lõhnu. See aitab paremini end meeleollu viia. Proovi süüdata küünal või kasutada erinevaid massaažiõlisid, mis on lõõgastavate koostisainetega nagu vanilje või jasmiin," selgitab inimesi tervise ja seksi alal hariv Alicia Sinclair. Ükskõik, mis lõhn sulle erutavalt mõjub, kasuta seda!

Allikas: Popsugar